youtube facebook twitter google plus

PostHeaderIcon Film „Módl się o deszcz” w ofercie Netfliksa

Nie minęło dużo czasu, a na Netfliksie pojawiła się kolejna produkcja z kategorii „zupełnie losowy film z polskim dubbingiem”. Po niedawnym Dzikim psie, dziś przyszła kolej na tegoroczny dramat Módl się o deszcz, wyreżyserowany przez Aleksa Ranarivela, odpowiedzialnego również za niedawny Galop ku wolności. Największą gwiazdą Módl się o deszcz jest bodaj Jane Seymour, polskim widzom znana przede wszystkim z roli doktor Quinn.

Podobnie jak w przypadku poprzednich filmów aktorskich, które zostały udostępnione na Netfliksie z dubbingiem, tak i tutaj nie zamieszczono plansz z ekipą odpowiedzialną za polską wersję ani z obsadą. Biorąc pod uwagę rozpoznaną ze słuchu obsadę dubbingu, można przypuszczać, że zrealizowany został on w Studiu Sonica. W polskiej wersji wystąpili m.in. Brygida Turowska-Szymczak (Olivia Gardner, rola Jane Seymour), Aleksandra Radwan (Emma Gardner), Tomasz Błasiak (szeryf Nico Reyonso) i Andrzej Blumenfeld (Patrick Waring).

Kiedy dziennikarka Emma Gardner dowiaduje się, że zmarł jej ojciec, wraca z Nowego Jorku do swojego rodzinnego miasteczka. Okazuje się, że niegdyś idylliczna rolnicza społeczność, w której się wychowała i spędziła dzieciństwo, została wyniszczona przez susze i stała się siedliskiem gangów, co przyczyniło się do ogromnego ubóstwa mieszkańców. Szybko odkrywa, że śmierć jej ojca wcale nie była wypadkiem, jak się początkowo wydawało. Na liście podejrzanych o jego zabójstwo znajdują się nazbyt gorliwi ekolodzy, miejscowy watażka i inni farmerzy, zazdrośni o sukcesy Marcusa.

 
Komentarze (7)
1sobota, 12 sierpnia 2017 14:27
DRWR5555
Kolejny ważny bo poważny film z dubbingiem. No cóż, jedna jaskółka lub dwie wiosny nie czynią ale zawsze jest szansa że decydenci w Netfliksie w odróżnieniu od stacji tv przyczynią się do promowania i wdrożenia czegoś co myślę że jest nie tylko moim ale również wielu z nas marzeniem. Jeśli o mnie chodzi to trzymam kciuki zaciśnięte i BRAWO Netfliks za mądre, odważne i dobre decyzje. Proszę o więcej.
2sobota, 12 sierpnia 2017 21:49
Dezerter
drwr5555, lokalizacje na Netfliksie zleca masa pomniejszych dystrybutorów z różnych krajów świata którzy nie orientują się w tym jakie warunki panują w Polsce. Podejrzewam, że dubbing akurat tego filmu i tych wcześniejszych wymienionych w newsie wynika tylko z tego, że żaden z życzliwych pracowników studia dubbingowego (ktokolwiek by to nie był) nie uświadamiał zleceniodawcy na temat warunków w Polsce. Zlecili dubbing, i dostali to za co zapłacili. A to, że uświadamianie ma miejsce to jestem o tym przekonany i podejrzewam, że przez "życzliwość" niejedna produkcja (w tym pewnie na Netfliksie) zamiast planowanego dubbingu ostatecznie otrzymała lektora. Widać to chociażby po aktorskich serialach młodzieżowych. Podejrzewam, że zleceniodawców seriali które ostatecznie na Netfliksie zdubbingowano nikt nie uświadamiał, a tych których uświadomiono zlecili lektora.
3sobota, 12 sierpnia 2017 23:21
misiek73169
Właśnie przez to uświadamianie o którym pisze Dezerter na polskim Netfliksie zamiast dubbingu który w pierwotnym zamyśle podobno miał mieć miejsce niestety mamy tradycyjną polską szeptankę.
4niedziela, 13 sierpnia 2017 14:02
DRWR5555
Wiem doskonale i zgadzam się z wami w pełni. Mamy masę tzw. parszywych uświadamiaczy a ja nazywam ich podpowiadaczami o których dawno nie raz pisałem i tu jest największy problem jak wyjść z tego prlowskiego marazmu szeptankowego, który poza Polską i Rosją prawie nie jest spotykany w świecie. Żeby przeprowadzić tzw. mini rewolucję kulturalną w Polsce to wszystkie mainstreamowe media musiały by się dogadać lecz problem polega na tym że im wszystkim ta taniość i bylejakość jest na rękę.
5niedziela, 13 sierpnia 2017 15:12
misiek73169
DRWR5555 jeżeli chodzi o Rosję to z tego co mi wiadomo to oni już też odeszli od tandety lektorskiej i przeszli na dubbing . Wygląda na to że jesteśmy jedynym krajem który stosuje tego typu średniowieczne metody.
6niedziela, 13 sierpnia 2017 16:14
Patryk
Białoruś (szeptanka wielogłosowa)
Bułgaria (szeptanka wielogłosowa, naprzemiennie z dubbingiem)
Gruzja (tylko w serialach, filmy nadawane są z napisami)
Litwa
Łotwa
Mongolia
Polska
Rosja (szeptanka wielogłosowa, obecnie wypierana przez dubbing)
Ukraina (szeptanka wielogłosowa)
7czwartek, 17 sierpnia 2017 20:50
DRWR5555
Co do Rosji z tym wypierającym dubbingiem to lekka przesada bo stan ten trwa od wielu lat i jakoś ta wielogłosowa szeptanka nadal nie chce być wyparta. Tak czy inaczej badziewie jakim jest jednogłosowa czy wielogłosowa szeptanka króluje i ma się świetnie głównie w krajach dawnego ZSRR i w Polsce więc powodu do dumy raczej bym tu nie widział. Co do Ukrainy się nie wypowiadam ale wydawało mi się że akurat tam pod wpływem ustawy przyjętej jakiś czas temu podobno miał być wprowadzony dubbing trochę na siłę ale jednak. Aczkolwiek mogę się mylić więc jeżeli ktoś ma dokładne dane w tym temacie to wielkie dzięki za info. Pytanie do Patryka - skąd masz info na temat tłumaczenia filmów na Ukrainie.

Dodaj swój komentarz

Imię:
Komentarz:

Dubbingowe premiery
W kinach:
 • Biegnij Amelio!
 • Twój Vincent

Najbliższe premiery:

 • Mali bohaterowie (20 października; kino)
 • Thor: Ragnarok (25 października; kino)
 • Liga Sprawiedliwości (17 listopada; kino)
 • Mikołaj w każdym z nas (24 listopada; kino)
 • Co wiecie o swoich dziadkach? (1 grudnia; kino)
 • Gwiezdne wojny: ostatni Jedi (14 grudnia; kino)
 • Jumanji: Przygoda w dżungli (29 grudnia; kino)
 • Paddington 2 (29 grudnia; kino)
 • Traktorek Florek (26 stycznia 2018; kino)
 • Czarna Pantera (14 lutego 2018 roku; kino)
 • Pułapka czasu (9 marca 2018 roku; kino)
 • Traktorek Florek dodaje gazu (23 marca 2018; kino)
 • Wielka wyprawa Oskara (20 kwietnia 2018; kino)
 • Traktorek Florek ratuje farmę (25 maja 2018; kino)

Filmy które można obejrzeć online z dubbingiem w usłudze VOD:

Ostatnio na forum
No posts were found
Logowanie