youtube facebook twitter google plus

PostHeaderIcon Polski Dubbing - Polacy nie gęsi i dubbing swój mają

PostHeaderIcon Polska dubbingiem stoi

Od kilku dni w polskich kinach możemy oglądać ekranizację baśni Królewna Śnieżka. W roli głównej wystąpiła Julia Roberts, zaś w polskiej wersji językowej głosu użycza jej Agata Kulesza. I zdaniem wielu robi to znakomicie. Nic dziwnego, w końcu polski dubbing od lat uznawany jest za jeden z najlepszych na świecie. I choć to praca niezwykle wymagająca, nie zawsze jest w naszym kraju właściwie doceniana.

Pełny artykuł dostępny jest w tym miejscu.
źródło: natemat.pl

 

PostHeaderIcon Premiera „Królewny Śnieżki”

Już jutro na ekranach polskich kin zagości Królewna Śnieżka. Dystrybutor, MONOLITH FILMS, z tej okazji wypuścił do sieci kilka krótkich filmików, skupiających się nad wykonaniem polskiego dubbingu, za który odpowiada studio Start International Polska. Ciekawostką jest fakt, że Julia Roberts osobiście zatwierdziła Agatę Kuleszę jako swoją głosową odpowiedniczkę. Filmiki dostępne są w linkach poniżej:

Rozmowa z Elżbietą Kopocińską-Bednarek, reżyser polskiego dubbingu

Premiera filmu w Złotych Tarasach

Marta Żmuda-Trzebiatowska jako Królewna Śnieżka

Marta Żmuda-Trzebiatowska (wypowiedź druga)

 

PostHeaderIcon Frankenweenie

Tim Burton, reżyser takich hitów jak Alicja w krainie czarów czy Sweeney Todd: Demoniczny golibroda z Fleet Street, pracuje obecnie nad kolejną animacją, Frankenweenie, będącą remakiem jego krótkiego metrażu z 1984 roku. Film opowiada o chłopcu, który postanawia tylko sobie znanym sposobem przywrócić do życia swego psa potrąconego przez samochód. Sparky, o wyglądzie przypominającym Frankensteina, straszy wszystkich sąsiadów i ostatecznie zostaje przez nich odtrącony. Victor musi zrobić wszystko, by przekonać ich, że jest to ten sam lojalny pupil, którym był do tej pory. Animacja pojawi się w polskich kinach 7 grudnia i, jak potwierdził dystrybutor, Forum Film Poland, zostanie opatrzona polskim dubbingiem. Na Filmwebie dostępny już jest polski zwiastun, który można obejrzeć tutaj.

 

PostHeaderIcon Nowości telewizyjne

Kończący się tydzień przynosi nam trzy nowości dubbingowe. 10 marca na antenie Disney Channel odbędą się premiery dwóch nowych seriali aktorskich. Pierwszym z nich jest ,,Austin i Ally'' śledzący losy utalentowanego piosenkarza Austina Moona i nieśmiałej autorki tekstów Ally Dawson. Emisja pierwszego odcinka nastąpi o 9:35. Kolejną produkcją jest regularna emisja ,,Jessie'' której pilotażowy odcinek został wyemitowany 23 grudnia. Emisja pierwszego odcinka już o 10:00. Serial opowiada o 18-stolatce, która zostaje nianią w bogatej rodzinie Morgana i Christiny Rossów. Za polski dubbing do tego serialu odpowiada STUDIO M.R. SOUND. Ostatnią nowością na ten tydzień jest premiera 11 marca o 16:45 na Nickelodeon SD nowych odcinków serialu ,,True Jackson''. Za polski dubbing do serialu odpowiada Start International Polska.

Poprawiony (sobota, 10 marca 2012 15:39)

 

PostHeaderIcon Królewna Śnieżka

16 marca na ekrany naszych kin wejdzie ,,Królewna Śnieżka'' z Julią Roberts, Lily Collins i Seanem Beanem. O polskim dubbingu do wspomnianego filmu, z każdym dniem bliżej premiery robi się coraz głośniej. Filmwebowi udało się nakłonić Martę Żmudę-Trzebiatowską na krótkie zwierzenie, na temat pracy nad dubbingiem Śniezki. Cały materiał filmowy jest dostępny w tym miejscu.

Poprawiony (czwartek, 08 marca 2012 16:51)

 

Dubbingowe premiery
W kinach:
 • Biegnij Amelio!
 • Twój Vincent

Najbliższe premiery:

 • Mali bohaterowie (20 października; kino)
 • Thor: Ragnarok (25 października; kino)
 • Liga Sprawiedliwości (17 listopada; kino)
 • Mikołaj w każdym z nas (24 listopada; kino)
 • Co wiecie o swoich dziadkach? (1 grudnia; kino)
 • Gwiezdne wojny: ostatni Jedi (14 grudnia; kino)
 • Jumanji: Przygoda w dżungli (29 grudnia; kino)
 • Paddington 2 (29 grudnia; kino)
 • Traktorek Florek (26 stycznia 2018; kino)
 • Czarna Pantera (14 lutego 2018 roku; kino)
 • Pułapka czasu (9 marca 2018 roku; kino)
 • Traktorek Florek dodaje gazu (23 marca 2018; kino)
 • Wielka wyprawa Oskara (20 kwietnia 2018; kino)
 • Traktorek Florek ratuje farmę (25 maja 2018; kino)

Filmy które można obejrzeć online z dubbingiem w usłudze VOD:

Ostatnio na forum
No posts were found
Logowanie