Polski-Dubbing.pl • Zobacz wątek - ANEKS: Lista zleceń Studia Opracowań Filmów na lata 1990-1997.

Strona główna forum Historia polskiego dubbingu 1990-1999

Możliwość pisania postów bez rejestracji.

Moderator: Zbigniew Dolny

ANEKS: Lista zleceń Studia Opracowań Filmów na lata 1990-1997.

Postprzez Kretes96 » 11 lis 2014, o 21:59

W wyniku zmiany ustroju w Polsce w przełomowych latach 1989-90, gdy powstał wolny rynek, zaczęły powstawać prywatne studia opracowań. Równocześnie w kinach i telewizji zaczęto wprowadzać jeszcze więcej filmów zachodnich (tj. niepochodzących z krajów komunistycznych) niż dotychczas. Niestety skutki upadłości komunistycznej gospodarki w postaci hiperinflacji i deficytu budżetowego oraz rozpowszechnianie się tłumaczonych filmów w wersji lektorskiej na kasetach video (często nielegalnie (według obecnego polskiego prawa) i nawet tłumaczone na innej wersji niż oryginalna (często niemiecka)) spowodowały, że zaczęło się popularyzowanie w telewizji i nośnikach domowego użytku (VHS) "szeptanki" jako głównej formy tłumaczenia, ze względu na tanie koszty (jeśli popatrzeć na stan gospodarki w Polsce w latach 1989-1990, to trochę ma sens), co zaś trwa, niestety aż do dziś.

Aż do 1991 roku dalej były jedynie trzy studia robiące polski dubbing - Studio Opracowań Filmów w Warszawie, oddział tego samego studia w Łodzi (który później odłącza się od centrali) oraz komórka dubbingu TVP, która w 1990 r. przybrała nazwę "Telewizyjne Studia Dźwięku" (wcześniej była podpisywana w tyłówkach albo jako "POLTEL" pod którą podlegała albo jako "Zespół Telewizji Polskiej").

W tym "aneksie" będą zamieszczane przeze mnie listy zleceń SOF-u od 1990 roku do ostatniego pełnego roku działalności studia, czyli rok 1997.
____________________________________________________________________________________________________
Rok 1990
FILMY DLA KINEMATOGRAFII I NA KASETY VIDEO
_________________________________________________________________________________
1. Kosmiczny duch (Space Ghost) USA Warszawa
16.03.90 Hanna-Barbera 7 aktów
reżyseria: Maria Piotrowska
dialogi: Krystyna Subocz
dźwięk: Alina Hojnacka
montaż: Anna Łukasik
kier. produkcji: Mieczysława Kucharska
_________________________________________________________________________________
2. Animapol Warszawa
10+15 Odcinków
_________________________________________________________________________________
3. Kosmiczny duch (Space Ghost) USA Warszawa
04.06.90 Hanna-Barbera 7 aktów
reżyseria: Maria Piotrowska
dialogi: Krystyna Subocz
dźwięk: Alina Hojnacka
montaż: Anna Łukasik
kier. produkcji: Mieczysława Kucharska
________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
DOKUMENTY, KRÓTKI METRAŻ
________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
1. Edukacja Polska Warszawa
06.04.90-05.04.90 CWPiFT Poltel 1 akt
reżyseria: Maria Piotrowska
dźwięk: Alina Hojnacka
montaż: Jolanta Nowaczewska
kier. produkcji: Andrzej Oleksiak
________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
TELEWIZJA POLSKA
DUBBING
________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
1. Radkowe radości (Radowanki) CSRS Warszawa
08.01.90 7x1 aktów
reżyseria: Urszula Sierosławska
dźwięk: Alina Hojnacka
montaż: Anna Łukasik
kier. produkcji: Jan Szatkowski
_________________________________________________________________________________
2. Telefon 110: Autostopowicz (Polizeiruf 110: Variante Tramper) NRD Łódź
29.01.90-10.01.90 7x1 aktów
reżyseria: Maria Horodecka
dialogi: Elżbieta Włodarczyk
dźwięk: Marek Dubowski
montaż: Ewa Rajczak
kier. produkcji: Edward Kupsz
_________________________________________________________________________________
3. Domek u trzech kotków (Domecek u tri kotenok) CSRS Warszawa
01.02.90 13x1 aktów
reżyseria: Maria Piotrowska
dialogi: Joanna Klimkiewicz, Stanisława Dziedziczak
montaż: Gabriela Turant
kier. produkcji: Andrzej Oleksiak
_________________________________________________________________________________
4. Ich dwóch i pies (Ich dvoja a pes) CSRS Warszawa
odc. 1 – Nowe buciki
odc. 2 – Spotkanie
odc. 3 - Przygody z samochodem
odc. 4 - Kłopoty wiewiórki
odc. 5 - Ufoludek
odc. 6 - Nowy przyjaciel
odc. 7 - Przygoda z kucykiem

15.02.90-25.10.89 7x1 aktów
reżyseria: Maria Piotrowska
dialogi: Stanisława Dziedziczak
dźwięk: Alina Hojnacka
montaż: Jolanta Nowaczewska
kier. produkcji: Jan Szatkowski
_________________________________________________________________________________
5. Wodnik Szuwarek i jego staw (Rakosnicek) CSRS Warszawa
odc. 1 – Jak Szuwarek nie zrobił tęczy
odc. 2 – Jak Szuwarek nie zrobił mrozu
odc. 3 - Jak Szuwarek nie zrobił mgły
odc. 4 - Jak Szuwarek nie spowodował odwilży
odc. 5 - Jak Szuwarek nie spowodował przejaśnień
odc. 6 - Jak Szuwarek nie wywołał upału
odc. 7 - Jak Szuwarek nie wywołał zachmurzenia
odc. 8 - Jak Szuwarek nie wywołał burzy

15.02.90 8x1 aktów
reżyseria: Maria Piotrowska
dialogi: Krystyna Subocz
dźwięk: Alina Hojnacka
montaż: Gabriela Turant
kier. produkcji: Andrzej Oleksiak
_________________________________________________________________________________
6. Słoneczna Panienka (Slunecni panenka) CSRS Łódź
odc. 1 – Słoneczna Panienka i Gradowa Panna
odc. 2 – Słoneczna Panienka i Promienie Grubasa
odc. 3 - Słoneczna Panienka i wujek Medenel
odc. 4 - Słoneczna Panienka i Knipiyl
odc. 5 - JSłoneczna Panienka i Deszczowy Kawaler
odc. 6 - Słoneczna Panienka i piorun Vincek
odc. 7 - Słoneczna Panienka na jarmarku
odc. 8 - Suknia z małych
odc. 9 - Słoneczna Panienka i mały branek
odc. 10 - Trzy nieprawdziwe panienki

15.02.90 10x1 aktów
reżyseria: Maria Horodecka
dialogi: Elżbieta Włodarczyk (odc. 1-5), Krystyna Kotecka (odc. 6-10)
dźwięk: Marek Dubowski
montaż: Ewa Rajczak
kier. produkcji: Edward Kupsz
_________________________________________________________________________________
7. Jonasz i Meliharova (część napisów) CSRS Warszawa]
25.04.89 10 aktów
dialogi: Maria Etienne
_________________________________________________________________________________
8. Pawie pióro (Pawie pierko) CSRS Warszawa
26.03.90 TV 11 aktów
reżyseria: Maria Piotrowska
dialogi: Stanisława Dziedziczak
dźwięk: Alina Hojnacka
montaż: Gabriela Turant
kier. produkcji: Jan Szatkowski
_________________________________________________________________________________
9. Raskil i Sikla (cz. 1-2) CSRS Łódź
25.04.90 po 4 akty
reżyseria: Maria Horodecka
dialogi: Krystyna Kotecka (cz. 1), Elżbieta Włodarczyk (cz. 2)
dźwięk: Marek Dubowski
montaż: Ewa Rajczak
kier. produkcji: Edward Kupsz
_________________________________________________________________________________
10./22. Chip i Dale (odc. 1-13) (Chip n' Dale) USA Warszawa
odc. 1 – ?? (data emisji: 01.01.1991)
odc. 2 – Głuptak nie znaczy głuptas (data emisji: 06.01.1991)
odc. 3 - Złodziejskie dywany (data emisji: 13.01.1991)
odc. 4 - Podwodni piraci (data emisji: 20.01.1991)
odc. 5 - Maltańska mysz (data emisji: 27.01.1991)
odc. 6 - Flash - Super pies (data emisji: 03.02.1991)
odc. 7 - Zamek Baskerville’ów (The Pound of Baskervilles) (data emisji: 10.02.1991)
odc. 8 - Rodzicielskie serce (data emisji: 17.02.1991)
odc. 9 - Pszczela afera (data emisji: 24.02.1991)
odc. 10 - Dzika bestia (data emisji: 02.03.1991)
odc. 11 - Skok w kosmos (data emisji: 09.03.1991)
odc. 12 - Dale wychodzi z siebie (Dale Beside Himself) (data emisji: 16.03.1991)
odc. 13 - Wysokie loty nielotów (Kiwi’s Big Adventure) (data emisji: 23.03.1991)
04.09.90 TV po 3 akty
reżyseria: Maria Piotrowska (odc. 1-13), Miriam Aleksandrowicz (odc. 7-13)
dialogi: Stanisława Dziedziczak (odc. 1-2), Krystyna Subocz (odc. 3-6, 10-11), Joanna Klimkiewicz (odc. 7-9, 12-13)
dźwięk: Jerzy Januszewski (odc. 1-3), Alina Hojnacka (odc. 4-13)
montaż: Halina Ryszowiecka (odc. 1, 3, 5, 7, 9, 11, 13), Gabriela Turant (odc. 2, 4, 6, 8, 10, 12)
kier. produkcji: Mieczysława Kucharska
_________________________________________________________________________________
23. Gemeni Rumunia Warszawa
22.02.90 1 akt
produkcję anulowano
reżyseria: Maria Piotrowska
dialogi: Krystyna Subocz
dźwięk: Alina Hojnacka
montaż: Gabriela Turant
kier. produkcji: Mieczysława Kucharska
_________________________________________________________________________________
24./36. Chip i Dale (odc. 14-26) (Chip n' Dale) USA Warszawa
odc. 16 - Praca z fizyki
odcinki 14-15, 17-26 przełożone na rok 1991)
04.09.90 TV po 3 akty
reżyseria: Maria Piotrowska (odc. 16), Miriam Aleksandrowicz (odc. 16)
dialogi: Krystyna Subocz (odc. 16)
dźwięk: Alina Hojnacka (odc. 16)
montaż: Gabriela Turant (odc. 16)
kier. produkcji: Mieczysława Kucharska
_________________________________________________________________________________
37./52. Kacze Opowieści (odc. 24, 26-29, 6-16) (DuckTales) USA Warszawa
(przyp. od autora postu - jakby co to kolejność odcinków jest taka sama jak wg francuskiej Wikipedii)
odc. 24 – Don't Give Us the Ship (data emisji: 05.01.1991)
odc. 26 - Three Ducks of Condor (data emisji: 19.01.1991)
odc. 27 - ?? (data emisji: 12.01.1991)
odc. 28 - ?? (data emisji: 26.01.1991)
odc. 29 - ?? (data emisji: 02.02.1991)
odc. 9 - Perła mądrości (The Pearl of Wisdom)
odc. 10 - Kto jest panem dżina? (Master of Djinni)
odc. 13 - Bohater do wynajęcia (Hero for Hire)
odc. 14 - Armstrong (Armstrong)
odc. 15 - Sir Gyro de Gearloose
odc. 16 - Merit-Time Adventures

(odc. 6-8, 11-12 przeniesione do roku 1991)
20.11.90-24.10.90 TV po 3 akty
reżyseria: Maria Piotrowska (odc. 9-10, 13-16, 24, 26-29), Miriam Aleksandrowicz (odc. 24, 26-29)
dialogi: Krystyna Subocz (odc. 24, 26-27), Joanna Klimkiewicz (odc. 9-10, 13-16, 28-29)
dźwięk: Alina Hojnacka (odc. 9-10, 13-16, 24, 26-29)
montaż: Gabriela Turant (odc. 24, 26, 28), Halina Ryszowiecka (odc. 9-10, 13-16, 27, 29)
kier. produkcji: Jan Szatkowski
_________________________________________________________________________________
CDN (będzie rok 1991)
Ostatnio edytowano 25 gru 2015, o 13:09 przez Kretes96, łącznie edytowano 1 raz
Kretes96
Pierwszy mikrofon
 
Posty: 125
Dołączył(a): 4 lut 2012, o 15:20

Re: ANEKS: Lista zleceń Studia Opracowań Filmów na lata 1990-1997.

Postprzez Kretes96 » 13 lis 2014, o 17:43

Rok 1991
FILMY DLA KINEMATOGRAFII
_________________________________________________________________________________
1. Poszukiwacze zaginionej lampy (DuckTales: The Movie – Treasure of the Lost Lamp) USA Warszawa
9 aktów 35 mm
reżyseria: Maria Piotrowska
dialogi: Krystyna Subocz
dźwięk: Alina Hojnacka
montaż: Gabriela Turant
kier. produkcji: Mieczysława Kucharska
_________________________________________________________________________________
2. Rzecz o księdzu Orionie Warszawa
16 mm
reżyseria: Maria Piotrowska
dialogi: Halina Wodiczko
dźwięk: Alina Hojnacka
montaż: Halina Ryszowiecka
kier. produkcji: Mieczysława Kucharska
_________________________________________________________________________________
3. The Prince and the Pauper Warszawa
3 akty 35 mm
reżyseria: Miriam Aleksandrowicz
dialogi: Krystyna Subocz
dźwięk: Alina Hojnacka
montaż: Halina Ryszowiecka
kier. produkcji: Mieczysława Kucharska
_________________________________________________________________________________
4. The Rescuers Down Under USA Warszawa
8 aktów 35 mm
reżyseria: Miriam Aleksandrowicz
dialogi: Krystyna Subocz
dźwięk: Alina Hojnacka
montaż: Gabriela Turant
kier. produkcji: Mieczysława Kucharska
_________________________________________________________________________________
5. Bingo USA Warszawa
10 aktów 35 mm
reżyseria: Miriam Aleksandrowicz
dialogi: Krystyna Subocz
dźwięk: Alina Hojnacka
montaż: Halina Ryszowiecka
kier. produkcji: Mieczysława Kucharska
_________________________________________________________________________________

FILMY NA KASETY VIDEO
_________________________________________________________________________________
1./3. Tip-Top (Top Cat) USA Warszawa
odc. 1 - Skrzypek bez dachu nad głową
odc. 2 - Chory z miłości
odc. 3 - Kradzione nie tuczy

Hanna Barbera
reżyseria: Miriam Aleksandrowicz
dźwięk: Alina Hojnacka
montaż: Gabriela Turant
kier. produkcji: Mieczysława Kucharska
_________________________________________________________________________________
4./6. Inspektor Gadget (Inpsecteur Gadget) Francja Warszawa
odc. 1 (odc. 66) - Magiczne sztuczki
odc. 2 (odc. 67) - Seans duchów
odc. 3 (odc. 68) - Brylantowa lama

Films/STO 05.05.91 po 2 akty
reżyseria: Miriam Aleksandrowicz
dialogi: Maria Etienne
dźwięk: Jerzy Januszewski
montaż: Halina Ryszowiecka
kier. produkcji: Andrzej Oleksiak
_________________________________________________________________________________
7./9. Łebski Harry (odc. 1-3) (Heathcliff) USA Warszawa
Films/STO 05.05.91 po 2 akty
reżyseria: Miriam Aleksandrowicz
dialogi: Maria Etienne
dźwięk: Jerzy Januszewski
montaż: Halina Ryszowiecka
kier. produkcji: Andrzej Oleksiak
_________________________________________________________________________________
10./12. Leśna rodzina (odc. 1-3) (Sylvanian Families) USA Warszawa
Films/STO 05.05.91 po 2 akty
reżyseria: Miriam Aleksandrowicz
dialogi: Halina Wodiczko
dźwięk: Jerzy Januszewski
montaż: Gabriela Turant
kier. produkcji: Andrzej Oleksiak
_________________________________________________________________________________
13./15. Wesoła siódema (odc. 1-3) (Sylvanian Families) USA Warszawa
odc. 1 - Złote serce Tobiego
odc. 2 - Wielki zakład
odc. 3 - Detektywi

Films/STO 05.05.91 po 2 akty
reżyseria: Miriam Aleksandrowicz
dialogi: Maria Etienne
dźwięk: Jerzy Januszewski
montaż: Halina Ryszowiecka
kier. produkcji: Andrzej Oleksiak
_________________________________________________________________________________
17./28. Inspektor Gadget (Inpsecteur Gadget) Francja Warszawa
odc. 4 (odc. 69) - Kapral znikąd
odc. 5 (odc. 70) - Akademia policyjna
odc. 6 (odc. 71) - Gadżety Gadżeta
odc. 7 (odc. 72) - Liniguinisy
odc. 73 - Niewiarygodny pomniejszacz
odc. 74 - Słodka metoda
odc. 75 - Koszmarne sny
odc. 76 - Sposób na duchy
odc. 77 - Gang na stacji kosmicznej
odc. 78 - ??
odc. 79 - ??
odc. 80 - ??
odc. 81 - ??

Films/STO 05.05.91 po 2 akty
reżyseria: Miriam Aleksandrowicz
dialogi: Maria Etienne (odc. 69-73), Krystyna Subocz (odc. 74-81)
dźwięk: Jerzy Januszewski
montaż: Gabriela Turant (odc. 69-71, 75-79), Halina Ryszowiecka (odc. 72-74, 80-81)
kier. produkcji: Andrzej Oleksiak (odc. 69-72), Mieczysława Kucharska (odc. 73-81)
________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
TELEWIZJA POLSKA
DUBBING
________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
1./23. Kacze Opowieści (odc. 30-52) (DuckTales) USA Warszawa
odc. 30 - Co za dużo to nie złoto (Too Much of a Gold Thing) (data emisji: 09.02.1991)
odc. 31 - Wiele hałasu o McKwacza (Much ado about McDuck) (data emisji: 16.02.1991)
odc. 32 - Wysokie loty (Top Duck) (data emisji: 23.02.1991)
odc. 33 - Gwiazdor wśród gwiazd (Where No Duck Has Gone Before) (data emisji: 02.03.1991)
odc. 34 - Roboty do roboty (Robot Robbers) (data emisji: 09.03.1991)
odc. 35 - W cieniu cienia (Magica's Shadow Wars) (data emisji: 16.03.1991)
odc. 36 - Siła złego na Sknerusa (A Drain on the Economy) (data emisji: 23.03.1991)
odc. 37 - Nie ma to jak na Dzikim Zachodzie (Ducks of the West) (data emisji: 30.03.1991)
odc. 38 - A Whale of a Bad Time (data emisji: 06.04.1991)
odc. 39 - ?? (data emisji: 13.04.1991)
odc. 40 - Głębiej niż na dnie (Aqua Ducks) (data emisji: 20.04.1991)
odc. 41 - Hiper-stoper (data emisji: 04.05.1991)
odc. 42 - Kto nie ufa UFO?
odc. 43 - Uczciwość na wagę złota
(data emisji: 27.04.1991)
odc. 44 - Poszukiwacze zaginionej harfy (data emisji: 11.05.1991)
odc. 45 - Kacze szczęście
odc. 46 - Złote runo
(data emisji: 18.05.1991)
odc. 47 - Fortuna kołem się toczy
odc. 48 - Właściwa kaczka
odc. 49 - Skneruszek
odc. 50 - Podwójny agent
odc. 51 - Król dżungli
odc. 52 - Piasek czasu

20.11.90-02.01.91 TV po 3 akty
reżyseria: Maria Piotrowska (odc. 30-52)
dialogi: Krystyna Subocz (odc. 30-45, 47, 50-52), Joanna Klimkiewicz (odc. 46, 48-49)
dźwięk: Alina Hojnacka (odc. 30-52)
montaż: Gabriela Turant (odc. 30, 32, 34, 36, 38, 40-52), Halina Ryszowiecka (odc. 31, 33, 35, 37, 39)
kier. produkcji: Jan Szatkowski
_________________________________________________________________________________
24./35. Chip i Dale (odc. 14-15, 17-26) (Chip n' Dale) USA Warszawa
odc. 14 - Podstęp dżina z Lampy Aladyna
odc. 15 - Owocowa zagadka (Battle of the Bulge)
odc. 17 - Ghost of a Chance
odc. 18 - An Elephant Never Forgets
odc. 19 - Krokodyl w operze (A Case of Stagelight)
odc. 20 - Szczęście zależy od ciebie (The Luck Stops Here
odc. 21 - Małe jest piękne
(data emisji: 12.05.1991)
odc. 22 - Pociąg do złota (data emisji: 19.05.1991)
odc. 23 - Ku-Ku Koka Klub
odc. 24 - Bezrobotna mumia
odc. 25 - Nie taki wilk straszny jak go malują
odc. 26 - I zwierzątko chce mieć zwierzątko

20.11.90-02.01.91 TV po 3 akty
reżyseria: Miriam Aleksandrowicz (odc. 14-15, 17-26)
dialogi: Joanna Klimkiewicz (odc. 14-15, 17-26)
dźwięk: Alina Hojnacka (odc. 14-15, 17-26)
montaż: Gabriela Turant (odc. 14, 16, 18, 20, 22, 24, 26), Halina Ryszowiecka (odc. 15, 17, 19, 21, 23, 25)
kier. produkcji: Mieczysława Kucharska
_________________________________________________________________________________
36./38. Mahabharata (cz. 1-3) (The Mahabharata) Warszawa
18.09.91 TV 11+11+13 aktów
reżyseria: Maria Piotrowska
dialogi: Elżbieta Łopatniukowa
dźwięk: Jerzy Januszewski
montaż: Gabriela Turant, Halina Ryszowiecka
kier. produkcji: Mieczysława Kucharska
_________________________________________________________________________________
39./56. Kacze Opowieści (odc. 1-8, 11-12, 17-23, 25) (DuckTales) USA Warszawa
odc. 1 - Znowu w Klondike (data emisji: 13.07.1991)
odc. 2 - Wstrząsający sen (data emisji: 20.07.1991)
odc. 3 - Słodki zew młodości (data emisji: 10.08.1991)
odc. 4 - Nie ma tego małego, co by na mniejsze nie wyszło
odc. 5 - Ulubieniec Sknerusa
(data emisji: 03.08.1991)
odc. 6 - Kacze Dinozaury
odc. 7 - Jak pryskali Bracia Be
(data emisji: 27.07.1991)
odc. 8 - Korona Czyngis Chana
odc. 11 - Magiczne lustro Magiki
odc. 12 - Pani z mitu
odc. 17 - Tajemnica trójkąta Bermudzkiego
odc. 18 - Horse Scents
odc. 19 - The Curse of the Castle McDuck
odc. 20 - Send in the Clones
odc. 21 - Superptak (Superdoo)
odc. 22 - Hotel Kaczylton (Hotel Strangeduck)
odc. 23 - Śmigacz zmienia historię (Launchpad's Civil War)
odc. 25 - Skarb utracony (Wronguay in Ronguay)

TV po 3 akty
reżyseria: Maria Piotrowska (odc. 1-8, 11-12, 17-23, 25)
dialogi: Krystyna Subocz (odc. 1-8), Joanna Klimkiewcz (odc. 11-12, 17-23, 25)
dźwięk: Alina Hojnacka (odc. 1-8, 11-12, 17-23, 25)
montaż: Halina Ryszowiecka (odc. 1-2, 5, 7, 11), Gabriela Turant (odc. 3-4, 6, 8, 12-23, 25)
kier. produkcji: Jan Szatkowski
_________________________________________________________________________________
58./63. Kto bywa w gęstwinie? (Kto byva v hustinach) CSRS Warszawa
odc. 1 - Leć szczęśliwie
odc. 2 - Pierwsza wycieczka (Prvi vylet)
odc. 3 - Bajka w paski (Ruchovana rozpravka)
odc. 4 - Nowy dom (Novy domov)
odc. 5 - Piękny żółty ptak
odc. 6 - Dziewiąta spiżarnia (Dievieta komorka)
odc. 7 - Szaman (Stastny let)

13.06.91 TV po 1 akcie
reżyseria: Maria Piotrowska
dialogi: Halina Wodiczko
dźwięk: Alina Hojnacka
montaż: Gabriela Turant
kier. produkcji: Mieczysława Kucharska
_________________________________________________________________________________
64. Małe leśne tajemnice (Male lesne tajemnstva) CSRS Warszawa
19.06.91 TV 7x1 akt
reżyseria: Miriam Aleksandrowicz
dialogi: Halina Wodiczko
dźwięk: Alina Hojnacka
montaż: Gabriela Turant
kier. produkcji: Mieczysława Kucharska
_________________________________________________________________________________
65. Opowieść wełniaczka (Stapuslik) CSRS Warszawa
28.07.91 TV 7x1 akt
reżyseria: Miriam Aleksandrowicz
dialogi: Krystyna Subocz
dźwięk: Alina Hojnacka
montaż: Gabriela Turant
kier. produkcji: Mieczysława Kucharska
_________________________________________________________________________________
66./78. Chip i Dale (odc. 27-39) (Chip n' Dale) USA Warszawa
odc. 27 - Robokot (Mechanicat)
odc. 28 - Odruch warunkowy (Does Parlor Ring a Ball)
odc. 29 - Morski mściciel (A Creep in the Sea)
odc. 30 - Przepowiednia (Seer No Evil)
odc. 31 - Czekoladowa zagadka
odc. 32 - Dale zmienia skórę
odc. 33 - Tajemnica krokodylej groty (Shipwrecked Chipmunks)
odc. 34 - Ostatni krasnoludek
odc. 35 - Super agent Dale Gond
odc. 36 - Cesarz bez słowika
odc. 37 - Miłość nie wszystko wybaczy (Love is a Many Splintered Thing)
odc. 38 - Ciepło-Zimno (Weather or Not)
odc. 39 - Pomniejszenie

TV po 3 akty
reżyseria: Miriam Aleksandrowicz (odc. 27-39)
dialogi: Krystyna Subocz (odc. 27-31, 35-39), Stanisława Dziedziczak (odc. 32), Joanna Klimkiewicz (odc. 33-34)
dźwięk: Alina Hojnacka (odc. 27-39)
montaż: Gabriela Turant (odc. 28, 30, 32, 34, 36, 38), Halina Ryszowiecka (odc. 27, 29, 31, 33, 35, 37, 39)
kier. produkcji: Mieczysława Kucharska
_________________________________________________________________________________
79./83. Kacze Opowieści (odc. 53-55, 57-58) (DuckTales) USA Warszawa
odc. 53 - Bunt Cezara (data emisji: 04.01.1992)
odc. 54 - Szpieg czuwa (data emisji: 11.01.1992)
odc. 55 - ?? (data emisji: 18.01.1992)
odc. 57 - Wybrańcy losu (data emisji: 25.01.1992)
odc. 58 - ?? (data emisji: 29.02.1992)
TV po 3 akty
reżyseria: Maria Piotrowska (odc. 53-55, 57-58)
dialogi: Krystyna Subocz (odc. 53-55, 57-58)
dźwięk: Alina Hojnacka (odc. 53-55, 57-58)
montaż: Halina Ryszowiecka (odc. 53), Gabriela Turant (odc. 54-55, 57-58)
kier. produkcji: Jan Szatkowski (odc. 53-55), Joanna Zalewska (odc. 57-58)
_________________________________________________________________________________
CDN (będzie rok 1992)
Ostatnio edytowano 28 sie 2018, o 14:22 przez Kretes96, łącznie edytowano 3 razy
Kretes96
Pierwszy mikrofon
 
Posty: 125
Dołączył(a): 4 lut 2012, o 15:20

Re: ANEKS: Lista zleceń Studia Opracowań Filmów na lata 1990-1997.

Postprzez Kretes96 » 14 lis 2014, o 16:04

Rok 1992
FILMY DLA KINEMATOGRAFII
_________________________________________________________________________________
1. Piękna i bestia (Beauty and the Beast) USA Warszawa
10 aktów
reżyseria: Maria Piotrowska
dialogi: Krystyna Subocz
dźwięk: Alina Hojnacka, Jerzy Januszewski
montaż: Gabriela Turant
kier. produkcji: Mieczysława Kucharska
_________________________________________________________________________________
2. Beethoven (Beethoven) USA Warszawa
10 aktów
(przepisanie na video)
reżyseria: Miriam Aleksandrowicz
dialogi: Krystyna Subocz
dźwięk: Alina Hojnacka
montaż: Halina Ryszowiecka
kier. produkcji: Mieczysława Kucharska
_________________________________________________________________________________
3. Lekcja tańca (How to Dance) USA Warszawa
1 akt
reżyseria: Miriam Aleksandrowicz
dialogi: Krystyna Subocz
dźwięk: Alina Hojnacka
kier. produkcji: Mieczysława Kucharska
_________________________________________________________________________________
4. Morele w koszyku Warszawa
(postsynchron)
reżyseria: Miriam Aleksandrowicz
dźwięk: Alina Hojnacka
kier. produkcji: Mieczysława Kucharska
_________________________________________________________________________________
5. Kochana Kitty - Anna Frank Warszawa
3 akty STO Films Shop-Tronik
reżyseria: Miriam Aleksandrowicz
dialogi: Krystyna Subocz
dźwięk: Alina Hojnacka
kier. produkcji: Mieczysława Kucharska
_________________________________________________________________________________
6. Bambi (Bambi) USA Warszawa
Disney
(przeniesiono na rok 1993)
tłumaczenie: Barbara Włodarek
________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
TELEWIZJA POLSKA
DUBBING
________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
1./42. Kacze Opowieści (odc. 56, 59-99) (DuckTales) USA Warszawa
odc. 59 - Wyższe sfery (data emisji: 08.02.1992)
odc. 60 - Pokonaj ten lęk (data emisji: 01.02.1992)
odc. 61 - Doktor Jekyll i Mister McKwacz (data emisji: 14.03.1992)
odc. 62 - ??? (data emisji: 22.02.1992)
odc. 63 - Skauci na pokładzie
odc. 64 - Przegląd horrorów
(data emisji: 21.03.1992)
odc. 65 - Dopóki siostrzeńcy nas nie roździelą (data emisji: 07.03.1992)
odc. 66 - Czas to pieniądz (data emisji: 11.04.1992)
odc. 67 - Kaczor, który chciał być królem (data emisji: 18.04.1992)
odc. 68 - Kłopoty z Bubbą
odc. 69 - Wyjęty spod prawa
odc. 70 - Jaskinie Ali Bubby
odc. 71 - seria "Robokwak": Płynna gotówka
odc. 56 - Niezniszczalny Sknerowiec
odc. 72 - seria "Robokwak": Zamrożona gotówka
odc. 73 - seria "Robokwak": Pancerz
odc. 74 - seria "Robokwak": Klub miliarderów Braci Be
odc. 75 - Pieniądze do spalenia
odc. 76 - Kraina Tra-La-La
odc. 77 - Moja mama stała się Wizjonerką
odc. 78 - Dzień wypłaty kieszonkowego
odc. 79 - Bubbeo i Julia
(data emisji: 29.08.1992)
odc. 80 - Dobre złodziejki (The Good Mudhads) (data emisji: 11.07.1992)
odc. 81 - Młodzi biznesmeni (Yuppy Ducks) (data emisji: 25.07.1992)
odc. 82 - Sknerus robotnikiem (Blue Collar Scrooge) (data emisji: 18.07.1992)
odc. 83 - Metalowe zauroczenie (Metal Attraction) (data emisji: 01.08.1992)
odc. 84 - Wielka burza w głowie Bubby (Bubba's Big Brainstorm) (data emisji: 15.08.1992)
odc. 85 - Łatwy pieniądz (Dough Ray Me) (data emisji: 08.08.1992)
odc. 86 - Bandziormania (Beaglemania)
odc. 87 - Reklama czyni cuda (The Big Flub)
odc. 88 - Fałszywe wcielenie (A Case of Mistaken Secret Identity)
odc. 89 - Małżeństwo z rozsądku (The Bride Wore Stripes)
odc. 90 - Niezniszczalny skarbiec (The Unbreakable Bin)
(data emisji: 22.08.1992)
odc. 91 - ??
odc. 92 - W kaczych górach
odc. 93 - ??
odc. 94 - ??
odc. 96 - Kaczy dzień św. Walentego
(data emisji: 15.02.1992)
odc. 95 - Ostatnia przygoda Sknerusa
odc. 97 - Atak metalowych robaków
odc. 98 - ??
odc. 99 - ??

TV po 3 akty
reżyseria: Miriam Aleksandrowicz (odc. 56, 63-99), Maria Piotrowska (odc. 59-62)
dialogi: Joanna Klimkiewicz (odc. 59-61, 66-90, 93-95, 97-98), Krystyna Subocz (odc. 56, 62-65, 96, 99)
dźwięk: Alina Hojnacka (odc. 56, 59-94), Roman Błocki (odc. 95-99)
montaż: Gabriela Turant (odc. 56, 59-85, 95-99), Halina Ryszowiecka (odc. 86-94)
kier. produkcji: Joanna Zalewska (odc. 56, 59-94), Jan Szatkowski (odc. 95-99)
_________________________________________________________________________________
43/48. Nowe przygody Kubusia Puchatka (odc. 1-6) (Winnie the Pooh) USA Warszawa
odc. 1 - Puchatek gra w filmie
odc. 2 - Prawdziwy przyjaciel
odc. 3 - Najlepszy kemping jest w domu + Balonik (A: There's No Camp Like Home, B: Balloonatics)
odc. 4 - Znaleziątko (Find Her, Keep Her)
odc. 5 - The Piglet Who Would Be King
odc. 6 - The Great Honey Pot Robbery (Wielki napad na miód)

TV po 3 akty
reżyseria: Maria Piotrowska (odc. 1-6)
dialogi: Krystyna Subocz (odc. 1-5), Elżbieta Łopatniuk (odc. 6)
dźwięk: Alina Hojnacka
montaż: Halina Ryszowiecka (odc. 1, 3, 5), Gabriela Turant (odc. 2, 4-6)
kier. produkcji: Mieczysława Kucharska
_________________________________________________________________________________
49. Przygody misia Bumble i smoka Dextera Warszawa
Monte-Video 8 aktów
reżyseria: Miriam Aleksandrowicz
dialogi: Krystyna Subocz
dźwięk: Jerzy Januszewski
montaż: Gabriela Turant
kier. produkcji: Andrzej Oleksiak
_________________________________________________________________________________
50./63. Nowe przygody Kubusia Puchatka (odc. 7-20) (Winnie the Pooh) USA Warszawa
odc. 7 - Cleanliness is Next to Impossible
odc. 8 - Najlepsza zabawka (Stripes + Monkey See, Monkey Do Better)
odc. 9 - Pod dobrą opieką (Babysitter Blues)
odc. 10 - Ile kosztuje ten królik? (How Much is That Rabbit in the Window?)
odc. 11 - Poleciało z wiatrem + To tylko ząb
odc. 12 - Prawo i łapa
(data emisji: 31.05.1992)
odc. 13 - Miód dla królika + Pułapka (data emisji: 07.06.1992)
odc. 14 - Zamaskowany przestępca + Co się zdarzyło Prosiaczkowi nocą (data emisji: 14.06.1992)
odc. 15 - Atak nieszczęść (data emisji: 21.06.1992)
odc. 16 - Życzenie misia (data emisji: 28.06.1992)
odc. 17 - Nieproszeni goście + Król zwierząt (data emisji: 05.07.1992)
odc. 18 - Mój bohater + Sowie pióra (data emisji: 12.07.1992)
odc. 19 - Wielkie, małe zwierzątko + Jak ryba bez wody (data emisji: 19.07.1992)
odc. 20 - Buty tygryska + Niestraszne ciemności (data emisji: 26.07.1992)
TV po 3 akty
reżyseria: Miriam Aleksandrowicz
dialogi: Elżbieta Łopatniuk (odc. 7-10, 17-18), Krystyna Subocz (odc. 11-16, 19-20)
dźwięk: Alina Hojnacka
montaż: Gabriela Turant (odc. 7-10), Halina Ryszowiecka (odc. 11-20)
kier. produkcji: Mieczysława Kucharska
_________________________________________________________________________________
64. How to dance USA Warszawa
1 akt
reżyseria: Miriam Aleksandrowicz
dialogi: Krystyna Subocz
dźwięk: Alina Hojnacka
kier. produkcji: Mieczysława Kucharska
_________________________________________________________________________________
64./88. Nowe przygody Kubusia Puchatka (odc. 21-44) (Winnie the Pooh) USA Warszawa
odc. 21 - Tygrysek detektywem (data emisji: 02.08.1992)
odc. 22 - Zgodnie z planem + Zamienione Maleństwo (data emisji: 09.08.1992)
odc. 23 - Ja i mój cień + Czkawka przechodnia
odc. 24 - Królik oznacza miejsce + Żegnaj panie Puchatku
odc. 25 - Kłopot z bańką + Bańka i dziura
odc. 26 - Wszystko dobre, co się kończy najlepszymi życzeniami
odc. 27 - ???
(data emisji: 16.08.1992)
odc. 28 - Forteca nie do zdobycia
odc. 29 - Co ma się znaleźć nie zginie + Byle wyżej
odc. 30 - Sprawa ogona Kłapouchego + Trzy małe prosiaczki
odc. 31 - Nagroda Prosiaczka + Przyspieszenie Puchatka
odc. 32 - Puchatkowy księżyc
odc. 33 - ???
odc. 34 - ???
odc. 35 - ???
odc. 36 - ???
odc. 37 - Puchatkowe niebo
odc. 38 - ???
odc. 39 - ???
odc. 40 - Tygrysek matką wynalazków + Polowanie na robaka
odc. 41 - Dziadziusowy tunel + Sprawcy porwania Puchatka
odc. 42 - Tygrys bez języka + Ptak w garści
odc. 43 - Pomyłka, proszę się nie bać
odc. 44 - Prawdziwych przyjaciół pamięta się zawsze

TV po 3 akty
reżyseria: Miriam Aleksandrowicz
dialogi: Krystyna Subocz (odc. 21-27, 30-37, 40-41, 44), Joanna Klimkiewicz (odc. 28, 38-39), Elżbieta Łopatniuk (odc. 29), Stanisława Dziedziczak (odc. 42-43)
dźwięk: Alina Hojnacka
montaż: Gabriela Turant (odc. 21, 27-29, 31-32, 37, 39), Halina Ryszowiecka (odc. 22-26, 30, 33-36, 38, 40-44)
kier. produkcji: Mieczysława Kucharska
_________________________________________________________________________________
89. Kacze opowieści (odc. 100) Warszawa
TV 3 akty
reżyseria: Miriam Aleksandrowicz
dialogi: Krystyna Subocz
dźwięk: Alina Hojnacka
montaż: Halina Ryszowiecka
kier. produkcji: Mieczysława Kucharska
_________________________________________________________________________________
CDN (będzie rok 1993)
Ostatnio edytowano 25 sty 2015, o 20:01 przez Kretes96, łącznie edytowano 1 raz
Kretes96
Pierwszy mikrofon
 
Posty: 125
Dołączył(a): 4 lut 2012, o 15:20

Re: ANEKS: Lista zleceń Studia Opracowań Filmów na lata 1990-1997.

Postprzez Kretes96 » 15 lis 2014, o 18:27

Rok 1993
FILMY DLA KINEMATOGRAFII
_________________________________________________________________________________
1. Bambi (Bambi) USA Warszawa
Disney
reżyseria: Miriam Aleksandrowicz
tłumaczenie: Barbara Włodarek
dialogi: Krystyna Subocz
dźwięk: Jerzy Januszewski
montaż: Halina Ryszowiecka
kier. produkcji: Mieczysława Kucharska
_________________________________________________________________________________
2. Aladyn (Aladdin) USA Warszawa
Disney
reżyseria: Maria Piotrowska
tłumaczenie: Mariusz Jaworowski
dialogi: Krystyna Subocz
dźwięk: Alina Hojnacka
montaż: Gabriela Turant-Wiśniewska
kier. produkcji: Mieczysława Kucharska
_________________________________________________________________________________
3. Tom i Jerry (Tom and Jerry: The Movie) USA Warszawa
VIM 9 aktów
reżyseria: Miriam Aleksandrowicz
dialogi: Krystyna Subocz
dźwięk: Jerzy Januszewski
montaż: Halina Ryszowiecka
kier. produkcji: Mieczysława Kucharska
_________________________________________________________________________________
4. Wędrówka do domu (Homeward Bound: The Incredible Journey) USA Warszawa
Disney 10 aktów
reżyseria: Maria Piotrowska
dialogi: Krystyna Subocz
dźwięk: Alina Hojnacka
montaż: Halina Ryszowiecka
kier. produkcji: Andrzej Oleksiak
_________________________________________________________________________________
5. Żółwie Ninja III (Teenage Mutant Ninja Turtles III) USA Warszawa
Syrena 10 aktów
reżyseria: Miriam Aleksandrowicz
dialogi: Elżbieta Łopatniuk
dźwięk: Jerzy Januszewski
montaż: Halina Ryszowiecka
kier. produkcji: Andrzej Oleksiak
_________________________________________________________________________________
6. Creazy USA Warszawa
Disney 1 akt
reżyseria: Miriam Aleksandrowicz
dialogi: Krystyna Subocz
dźwięk: Jerzy Januszewski
montaż: Halina Ryszowiecka
kier. produkcji: Andrzej Oleksiak
_________________________________________________________________________________
7. Pan Niania (Mr. Nanny) USA Warszawa
IMP (International Movie Productions) 10 aktów
reżyseria: Ewa Złotowska
dialogi (surowe tłumaczenie listy dialogowej): Elżbieta Łopatniuk
dźwięk: Stanisław Uszyński
montaż: Danuta Sierant
kier. produkcji: Elżbieta Araszkiewicz
_________________________________________________________________________________
8. Aryskotraci (The Aristocats) USA Warszawa
Disney
reżyseria: Miriam Aleksandrowicz
dialogi (tłumaczenie listy dialogowej): Elżbieta Łopatniuk
dźwięk: Jerzy Januszewski
montaż: Halina Ryszowiecka
kier. produkcji: Andrzej Oleksiak
_________________________________________________________________________________
9. Król Lew (The Lion King) USA Warszawa
Disney
(rozpoczęto prace)
_________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
TELEWIZJA POLSKA
DUBBING
________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
1./6. Nowe przygody Kubusia Puchatka (odc. 45-50) (Winnie the Pooh) USA Warszawa
TV po 3 akty
reżyseria: Miriam Aleksandrowicz
dialogi: Krystyna Subocz (odc. 45-47), Stanisława Dziedziczak (odc. 47-50)
dźwięk: Alina Hojnacka
montaż: Gabriela Turant-Wiśniewska (odc. 45-48), Halina Ryszowiecka (odc. 49-50)
kier. produkcji: Mieczysława Kucharska
_________________________________________________________________________________
7./30. Strażak Sam (odc. 1-24) (Fireman Sam) Wielka Brytania Warszawa
02.02.93 TV (Redakcja Dziecięca) po 1 akcie
reżyseria: Maria Piotrowska
dialogi: Krystyna Subocz (odc. 1-15), Stanisława Dziedziczak (odc. 16-24)
dźwięk: Alina Hojnacka
montaż: Halina Ryszowiecka (odc. 1-12), Gabriela Turant (odc. 13-24)
kier. produkcji: Andrzej Oleksiak
_________________________________________________________________________________
31./51. Cadichon (odc. 1-21) Francja Warszawa
TV (Red. Roln.) po 1 akcie
reżyseria: Maria Piotrowska
dialogi: Krystyna Subocz (odc. 1-13), Stanisława Dziedziczak (odc. 14-21)
dźwięk: Alina Hojnacka
montaż: Gabriela Turant
kier. produkcji: Mieczysława Kucharska
_________________________________________________________________________________
52./64. Kapitan Zed i strefa Zee (odc. 1-13) (Captain Zed and the Zee Zone) Anglia/Kanada Warszawa
TV po 3 akty
reżyseria: Miriam Aleksandrowicz
dialogi: Joanna Klimkiewicz (odc. 1-4, 9-13), Grażyna Dyksińsksa (odc. 5-8)
dźwięk: Jerzy Januszewski
montaż: Halina Ryszowiecka
kier. produkcji: Andrzej Oleksiak
_________________________________________________________________________________
65. Basil Hears the Noise Kanada Warszawa
TV 3 akty (28 min.)
Uwaga! piosenki
reżyseria: Maria Piotrowska
dialogi: Krystyna Subocz
dźwięk: Alina Hojnacka
montaż: Gabriela Turant
kier. produkcji: Mieczysława Kucharska
_________________________________________________________________________________
66./91. Na gwiezdnym szlaku (odc. 1-26) (Star Street) Holandia Warszawa
TV po 3 akty
odc. 23 nie nagrany, odc. 26 anulowano
reżyseria: Miriam Aleksandrowicz
tekst: Maria Etienne
dźwięk: Jerzy Januszewski
montaż: Halina Ryszowiecka
kier. produkcji: Andrzej Oleksiak
_________________________________________________________________________________
92./117. Chip i Dale (odc. 40-65) (Chip n' Dale) USA Warszawa
TV po 3 akty
reżyseria: Maria Piotrowska (odc. 40-62), Ewa Złotowska (odc. 63-65)
dialogi: Krystyna Subocz (odc. 40-42, 46-47, 53-56, 62), Joanna Klimkiewicz (odc. 43-45, 48-52, 57-61, 63-65)
dźwięk: Alina Hojnacka
montaż: Gabriela Turant-Wiśniewska
kier. produkcji: Mieczysława Kucharska
_________________________________________________________________________________
118./153. Smurfy (odc. 117-144, 148-149, 150, 153, 205-208 The Smurfs) Belgia/USA Warszawa
TV po 3 akty
odc. 136-144, 148 przeniesione
reżyseria: Miriam Aleksandrowicz
dialogi: Krystyna Subocz (odc. 117-119, 123-126, 131-132, 153, 208), Stanisława Dziedziczak (odc. 120-122, 127-128, 136-137), Grażyna Dyksińska (odc. 129-130, 133-135)
dźwięk: Jerzy Januszewski
montaż: Halina Ryszowiecka
kier. produkcji: Andrzej Oleksiak
_________________________________________________________________________________
154./188. Mały magazyn naukowy (odc. 1-35) (Science Cartoon) Warszawa
TV
odcinki 21-35 przeniesiono na rok 1994
reżyseria: Maria Piotrowska
dialogi: Halina Wodiczko
dźwięk: Alina Hojnacka
montaż: Gabriela Turant-Wiśniewska
kier. produkcji: Mieczysława Kucharska
_________________________________________________________________________________
189./190. Pszczółka Maja (odc. 1-2) Niemcy Warszawa
TV po 3 akty
Uwaga - fakturowanie bez tekstów
reżyseria: Ewa Złotowska
dźwięk: Stanisław Uszyński
montaż: Gabriela Turant-Wiśniewska
kier. produkcji: Elżbieta Araszkiewicz
_________________________________________________________________________________
191./194. Darkwing Duck (odc. 1-4) USA Warszawa
TV po 3 akty
przeniesione na rok 1994
dialogi: Krystyna Subocz
_________________________________________________________________________________
CDN (będzie rok 1994)
Ostatnio edytowano 22 wrz 2018, o 12:33 przez Kretes96, łącznie edytowano 2 razy
Kretes96
Pierwszy mikrofon
 
Posty: 125
Dołączył(a): 4 lut 2012, o 15:20

Re: ANEKS: Lista zleceń Studia Opracowań Filmów na lata 1990-1997.

Postprzez Kretes96 » 16 lis 2014, o 12:27

Rok 1994
FILMY DLA KINEMATOGRAFII
_________________________________________________________________________________
1. Beethoven 2 (Beethoven 2nd) USA Warszawa
ITI 10 aktów
reżyseria: Miriam Aleksandrowicz
dialogi: Krystyna Subocz
dźwięk: Jerzy Januszewski
montaż: Halina Ryszowiecka
kierownik produkcji: Andrzej Oleksiak
_________________________________________________________________________________
2. Lambert USA Warszawa
Disney 1 akt
reżyseria: Ewa Złotowska
dialogi: Krystyna Subocz
dźwięk: Jerzy Januszewski
montaż: Halina Ryszowiecka
kierownik produkcji: Andrzej Oleksiak
_________________________________________________________________________________
3. Król Lew (The Lion King) USA Warszawa
Disney
reżyseria: Maria Piotrowska
surowe tłumaczenie: Karolina Giedrys
dialogi: Krystyna Subocz
dźwięk: Alina Hojnacka
montaż: Gabriela Turant
kierownik produkcji: Mieczysława Kucharska
_________________________________________________________________________________
4. Niekończąca się opowieść 3 USA Warszawa
10 aktów
reżyseria: Miriam Aleksandrowicz
dialogi: Grażyna Dyksińska
dźwięk: Jerzy Januszewski
montaż: Halina Ryszowiecka
kierownik produkcji: Andrzej Oleksiak
________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
TELEWIZJA POLSKA
DUBBING
________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
1./4. Dzielny Agent Kaczor (odc. 1-4) (Darkwing Duck) USA Warszawa
TV po 3 akty
reżyseria: Maria Piotrowska
dialogi: Krystyna Subocz
dźwięk: Alina Hojnacka
montaż: Gabriela Turant
kier. produkcji: Mieczysława Kucharska
_________________________________________________________________________________
5./37. Smurfy (odc. 136-144, 148-153, 205-222) (The Smurfs) Belgia/USA Warszawa
TV po 3 akty
reżyseria: Miriam Aleksandrowicz
dialogi: Stanisława Dziedziczak (odc. 136-138, 141-144, 148-151, 207-208, 215-222), Grażyna Dyksińska (odc. 139-140, 153, 205-206, 211-214), Krystyna Subocz (odc. 152, 209-210)
dźwięk: Jerzy Januszewski
montaż: Halina Ryszowiecka
kierownik produkcji: Andrzej Oleksiak
_________________________________________________________________________________
38./39. Pszczółka Maja (odc. 23-24) Niemcy Warszawa
TV po 3 akty
reżyseria: Miriam Aleksandrowicz
dźwięk: Jerzy Januszewski
montaż: Halina Ryszowiecka
kierownik produkcji: Andrzej Oleksiak
_________________________________________________________________________________
40./71. Mały magazyn naukowy (odc. 21-52) (Science Cartoon) Warszawa
TV po 1 akcie
reżyseria: Maria Piotrowska
dialogi: Halina Wodiczko
dźwięk: Alina Hojnacka
montaż: Gabriela Turant
kier. produkcji: Mieczysława Kucharska
_________________________________________________________________________________
72./74. Dzielny Agent Kaczor (odc. 8, 52-53) (Darkwing Duck) USA Warszawa
TV po 3 akty
reżyseria: Maria Piotrowska
dialogi: Halina Wodiczko
dźwięk: Alina Hojnacka
montaż: Gabriela Turant
kier. produkcji: Mieczysława Kucharska
_________________________________________________________________________________
75./89. Listonosz Pat (odc. 1-15) (Postman Pat) Anglia Warszawa
TV po 2/3 akty
reżyseria: Maria Piotrowska
dialogi: Krystyna Subocz (odc. 1-3), Stanisława Dziedziczak (odc. 4-6, 10-15), Grażyna Dyksińska (odc. 7-9)
dźwięk: Alina Hojnacka
montaż: Gabriela Turant
kier. produkcji: Mieczysława Kucharska (odc. 1-9), Andrzej Oleksiak (odc. 10-15)
_________________________________________________________________________________
90./102. Barney (odc. 1-13) (Barney) Anglia Warszawa
TV po 1 akcie
reżyseria: Maria Piotrowska
dialogi: Krystyna Subocz
dźwięk: Alina Hojnacka
montaż: Gabriela Turant
kier. produkcji: Mieczysława Kucharska
_________________________________________________________________________________
103. Pierwsze święta Mikołaja ?? Warszawa
TV 3 akty
(+ 1 piosenka)
reżyseria: Miriam Aleksandrowicz
dialogi: Grażyna Dyksińska
dźwięk: Jerzy Januszewski
montaż: Halina Ryszowiecka
kierownik produkcji: Andrzej Oleksiak
_________________________________________________________________________________
104. Gwiazdka ?? Warszawa
TV 3 akty
reżyseria: Miriam Aleksandrowicz
dialogi: Grażyna Dyksińska
dźwięk: Jerzy Januszewski
montaż: Halina Ryszowiecka
kierownik produkcji: Andrzej Oleksiak
_________________________________________________________________________________
105. Swięty Mikołaj ?? Warszawa
Program 2 3 akty
(+ 2 piosenki)
reżyseria: Miriam Aleksandrowicz
dialogi: Grażyna Dyksińska
dźwięk: Jerzy Januszewski
montaż: Halina Ryszowiecka
kierownik produkcji: Andrzej Oleksiak
_________________________________________________________________________________
106. Przygody lokomotywki ?? Warszawa
TV 3 akty
(+ 1 piosenka)
reżyseria: Miriam Aleksandrowicz
dialogi: Stefan Mroczek
dźwięk: Jerzy Januszewski
montaż: Halina Ryszowiecka
kierownik produkcji: Andrzej Oleksiak
_________________________________________________________________________________
107./119. Przygody Myszki Miki i kaczora Donalda (odc. 1-13) (The Adventures of Mickey and Donald) USA Warszawa
TV po 3 akty
reżyseria: Maria Piotrowska
dialogi: Krystyna Subocz
dźwięk: Alina Hojnacka
montaż: Gabriela Turant
kier. produkcji: Mieczysława Kucharska
_________________________________________________________________________________
120. Kubusiowa gwiazdka (Winnie the Pooh and Christmas Too) Warszawa
TV 4 akty
reżyseria: Miriam Aleksandrowicz
dialogi: Krystyna Subocz
dźwięk: Jerzy Januszewski
montaż: Halina Ryszowiecka
kierownik produkcji: Andrzej Oleksiak
________________________________________________________________________________
CDN (będzie rok 1995)
Ostatnio edytowano 20 kwi 2016, o 14:32 przez Kretes96, łącznie edytowano 8 razy
Kretes96
Pierwszy mikrofon
 
Posty: 125
Dołączył(a): 4 lut 2012, o 15:20

Re: ANEKS: Lista zleceń Studia Opracowań Filmów na lata 1990-1997.

Postprzez Kretes96 » 16 lis 2014, o 12:57

Rok 1995
FILMY DLA KINEMATOGRAFII
_________________________________________________________________________________
1. 101 dalmatyńczyków (One Hundred and One Dalmatians) USA Warszawa
Disney
reżyseria: Ewa Złotowska
dialogi: Stanisława Dziedziczak
dźwięk: Jerzy Januszewski
montaż: Halina Ryszowiecka
kierownik produkcji: Andrzej Oleksiak
_________________________________________________________________________________
2. Śpiąca królewna (Sleeping Beauty) USA Warszawa
Disney 8 aktów
reżyseria: Izabela Falewicz
dialogi: Krystyna Uniechowska, Izabela Falewicz
dźwięk: Alina Hojnacka
montaż: Gabriela Turant
kierownik produkcji: Mieczysława Kucharska
_________________________________________________________________________________
3. Klan urwisów (The Little Rascals) USA Warszawa
10 aktów
reżyseria: Jerzy Kramarczyk
dialogi: Maria Etienne
dźwięk: Jerzy Januszewski
montaż: Gabriela Turant
kierownik produkcji: Andrzej Oleksiak
_________________________________________________________________________________
4. Pocahontas (Pocahontas) USA Warszawa
9 aktów
reżyseria: Maria Piotrowska
dialogi: Elżbieta Łopatniuk
dźwięk: Alina Hojnacka
montaż: Halina Ryszowiecka
kierownik produkcji: Mieczysława Kucharska
_________________________________________________________________________________
5. Uciekający mózg (Runaway Brain) USA Warszawa
1 akt
reżyseria: Ewa Kopaczewska
dialogi: Krystyna Uniechowska
dźwięk: Alina Hojnacka
montaż: Gabriela Turant
kierownik produkcji: Mieczysława Kucharska
_________________________________________________________________________________
6. Twierdza szczurów Polska/Wielka Brytania/Szwajcaria Warszawa
reżyseria: Halina Chrobak
dialogi: Krystyna Uniechowska
dźwięk: Jerzy Januszewski
montaż: Halina Ryszowiecka
kierownik produkcji: Ala Siejko
_________________________________________________________________________________
7. Les Milles Francja Warszawa
reżyseria: Ewa Kopaczewska
dialogi: Maria Etienne
dźwięk: Jerzy Januszewski
montaż: Halina Ryszowiecka
kierownik produkcji: Ala Siejko
_________________________________________________________________________________
8. Toy Story (Toy Story) USA Warszawa
reżyseria: Maria Piotrowska
dialogi: Elżbieta Łopatniuk
dźwięk: Alina Hojnacka
montaż: Gabriela Turant
kierownik produkcji: Mieczysława Kucharska
________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
TELEWIZJA POLSKA
DUBBING
________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
1./39. Przygody Myszki Miki i kaczora Donalda (odc. 14-52) (The Adventures of Mickey and Donald) USA Warszawa
TV po 3 akty
reżyseria: Maria Piotrowska
dialogi: Grażyna Dyksińska (odc. 14-15, 23-35), Maria Etienne (odc. 16-22), Stefan Mroczek (odc. 36-52)
dźwięk: Alina Hojnacka
montaż: Gabriela Turant (odc. 1-35), Halina Ryszowiecka (odc. 36-52)
kier. produkcji: Mieczysława Kucharska
_________________________________________________________________________________
40./59. Alladyn (odc. 1-20) (Aladdin) USA Warszawa
TV po 3 akty
(odc. 11-20 przeniesiono na rok 1996)
reżyseria: Maria Piotrowska
dialogi: Elżbieta Łopatniuk (odc. 1-3, 10, 13), Grażyna Dyksińska (odc. 4-7, 9, 11, 17-20), Krystyna Subocz (odc. 8, 14), Stanisława Dziedziczak (odc. 12, 15, 16)
dźwięk: Alina Hojnacka
montaż: Gabriela Turant
kier. produkcji: Mieczysława Kucharska
_________________________________________________________________________________
60./64. Chcę wiedzieć (odc. 16-20) ?? Warszawa
TV
reżyseria: Maria Piotrowska
dialogi: Stefan Mroczek
dźwięk: Alina Hojnacka
montaż: Gabriela Turant
kier. produkcji: Mieczysława Kucharska
_________________________________________________________________________________
65./77. Karolina i jej przyjaciele (odc. 1-13) (Caroline et ses amis) Francja Warszawa
odc. 1 - Tort urodzinowy
odc. 2 - Dziadek Pif
odc. 3 - Żarłoczna zjawa
odc. 4 - Burza śnieżna
odc. 5 - Choinka
odc. 6 - O jeden prezent za dużo
odc. 7 - List do św. Mikołaja
odc. 8 - Odlot
odc. 9 - Księżniczka Karolina

tłumaczenie sprzedano
odcinki 10-13 przełożone na rok 1996
TV po 2 akty
dialogi: Jan Moes (odc. 1-9)
_________________________________________________________________________________
CDN (będzie rok 1996)
Ostatnio edytowano 27 lut 2016, o 19:58 przez Kretes96, łącznie edytowano 2 razy
Kretes96
Pierwszy mikrofon
 
Posty: 125
Dołączył(a): 4 lut 2012, o 15:20

Re: ANEKS: Lista zleceń Studia Opracowań Filmów na lata 1990-1997.

Postprzez Kretes96 » 16 lis 2014, o 13:30

Rok 1996
FILMY DLA KINEMATOGRAFII
_________________________________________________________________________________
1. Chłopak na dworze króla Artura (A Kid in King Arthur's Court) USA Warszawa
Best Films
reżyseria: Ewa Kopaczewska
dialogi: Krystyna Subocz
dźwięk: Krzysztof Nawrot, Stanisław Demko
montaż: Halina Ryszowiecka
kierownik produkcji: Ala Siejko
_________________________________________________________________________________
2. Uciekający mózg (Runaway Brain) USA Warszawa
Disney
reżyseria: Ewa Kopaczewska
dialogi: Krystyna Uniechowska
dźwięk: Alina Hojnacka
montaż: Gabriela Turant
kierownik produkcji: Mieczysława Kucharska
_________________________________________________________________________________
3. Muzzy Anglia Warszawa
Tomy 15 aktów
reżyseria: Ewa Kopaczewska
opracowanie tekstu: Stefan Mroczek
dźwięk: Alina Hojnacka
montaż: Gabriela Turant
kierownik produkcji: Mieczysława Kucharska
_________________________________________________________________________________
4. 101 Dalmatyńczyków - Live action (101 Dalmatians) USA Warszawa
Disney
reżyseria: Maria Piotrowska
dialogi: Elżbieta Łopatniuk
dźwięk: Alina Hojnacka
montaż: Gabriela Turant
kierownik produkcji: Mieczysława Kucharska
_________________________________________________________________________________
5. Alaska USA Warszawa
Vision
reżyseria: Izabela Falewicz
dialogi: Krystyna Uniechowska
dźwięk: Alina Hojnacka
montaż: Gabriela Turant
kierownik produkcji: Ala Siejko
________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
TELEWIZJA POLSKA
DUBBING
________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
1./29. Alladyn (odc. 12-40) (Aladdin) USA Warszawa
TV po 3 akty
reżyseria: Maria Piotrowska
dialogi: Stanisława Dziedziczak (odc. 12, 15, 19, 25-26, 32-33, 36-37), Elżbieta Łopatniuk (13, 21-24, 38-40), Krystyna Subocz (14), Grażyna Dyksińska (16-18, 20, 27-31, 34-35),
dźwięk: Alina Hojnacka
montaż: Gabriela Turant
kier. produkcji: Mieczysława Kucharska
_________________________________________________________________________________
30./45. Chcę wiedzieć (odc. 21-36) ?? Warszawa
TV
reżyseria: Maria Piotrowska
dialogi: Stefan Mroczek
dźwięk: Alina Hojnacka
montaż: Gabriela Turant
kier. produkcji: Mieczysława Kucharska
_________________________________________________________________________________
46. Donald USA Warszawa
TV
reżyseria: Maria Piotrowska
dialogi: Stefan Mroczek
dźwięk: Alina Hojnacka
montaż: Gabriela Turant
kier. produkcji: Mieczysława Kucharska
_________________________________________________________________________________
47./89. Karolina i jej przyjaciele (odc. 10-52) (Caroline et ses amis) Francja Warszawa
odc. 10 - Zamek Nicniewart
odc. 11 - Gospodarz
odc. 12 - Teatrzyk objazdowy
odc. 13 - Skarb korsarzy
odc. 14 - Fatalna czkawka
odc. 15 - Wielki przypływ
odc. 16 - Wielki maharadża
odc. 17 - Bobi chce latać
odc. 18 - Zabawa w film
odc. 19 - Ośmiu królów i królowa
odc. 20 - ???
odc. 21 - List do potwora
odc. 22 - Leśne przygody
odc. 23 - Spadająca gwiada
odc. 24 - Program
odc. 25 - Pitu - królowa wyspy
odc. 26 - Wielki wyścig
odc. 27 - Karuzela
odc. 28 - Na bezludnej wyspie
odc. 29 - Wieczór z duchami
odc. 30 - Dziwni ogrodnicy
odc. 31 - Na dworze króla Pifa
odc. 32 - Skrzynia wspomnień
odc. 33 - Skradzione konfitury
odc. 34 - Podróże Pifa
odc. 35 - Robot Tytus
odc. 36 - Na falach
odc. 37 - Biedne grubasy
odc. 38 - Reportaż o duchach
odc. 39 - Zakochany miś
odc. 40 - Ratuj, Karolino!
odc. 41 - Zabawy na śniegu
odc. 42 - Szpieg w Grand Hotelu
odc. 43 - Cyrk Karoliny
odc. 44 - Rower dla zwycięzcy
odc. 45 - Jupi - czarodziej
odc. 46 - Wyprawa w góry
odc. 47 - Regaty
odc. 48 - Yeti, czy to ty?
odc. 49 - Leiny Pif
odc. 50 - Burza wisi w powietrzu
odc. 51 - Skarb wielkiego pirata
odc. 52 - Pomocnicy weterynarza

tłumaczenie sprzedano
TV po 2 akty
dialogi: Jan Moes (odc. 10-12, 16-22, 31-34, 41-45, 48-52), Halina Wodiczko (odc. 13-16), Krystyna Uniechowska-Dembińska (odc. 23-30, 35-40, 46-47)
_________________________________________________________________________________
90. Monti (odc. 1-13) ??? Warszawa
TV po 1 akcie
reżyseria: Maria Piotrowska
dialogi: Grażyna Dyksińska
dźwięk: Alina Hojnacka
montaż: Gabriela Turant
kier. produkcji: Mieczysława Kucharska
_________________________________________________________________________________
91./116. Zaczarowane kalosze Williama (odc. 1-26) Anglia Warszawa
TV po 1 akcie
reżyseria: Maria Piotrowska (odc. 1-21), Jerzy Kramarczyk (odc. 22-26)
dialogi: Filip Łobodziński (odc. 1-21), Grażyna Dyksińska (odc. 22-26)
dźwięk: Alina Hojnacka (odc. 1-21), Jerzy Januszewski (odc. 22-26)
montaż: Gabriela Turant (odc. 1-21), Halina Ryszowiecka (odc. 22-26)
kier. produkcji: Mieczysława Kucharska (odc. 1-21), Ala Siejko (odc. 22-26)
_________________________________________________________________________________
117. Casper USA Warszawa
Imperial (na VHS) 11 aktów
reżyseria: Maciej Leszczyński
dialogi: Stefan Mroczek (akty 1-3), Krystyna Dembińska (akty 4-11)
dźwięk: Marcin Ejsmond
montaż: Halina Ryszowiecka
kier. produkcji: Ala Siejko
_________________________________________________________________________________
118. Flinstonowie USA Warszawa
Imperial (na VHS) 7 aktów
reżyseria: Maria Piotrowska
dialogi: Grażyna Dyksińska
dźwięk: Alina Hojnacka
montaż: Gabriela Turant
kier. produkcji: Ala Siejko
_________________________________________________________________________________
119./124. Alladyn (odc. 41-46) (Aladdin) USA Warszawa
TV po 3 akty
reżyseria: Maria Piotrowska
dialogi: Grażyna Dyksińska (odc. 41-46)
dźwięk: Alina Hojnacka
montaż: Gabriela Turant
kier. produkcji: Ala Siejko
_________________________________________________________________________________
CDN (będzie ostatni rok SOF-u, czyli 1997)
Ostatnio edytowano 18 kwi 2018, o 15:39 przez Kretes96, łącznie edytowano 6 razy
Kretes96
Pierwszy mikrofon
 
Posty: 125
Dołączył(a): 4 lut 2012, o 15:20

Re: ANEKS: Lista zleceń Studia Opracowań Filmów na lata 1990-1997.

Postprzez Kretes96 » 16 lis 2014, o 13:40

A teraz... Ostatni rok działalności Studio Opracowań Filmów.
Rok 1997
FILMY DLA KINEMATOGRAFII
_________________________________________________________________________________
1. Wychowawca - uczeń Warszawa
Haritage 9 aktów
reżyseria: Izabela Falewicz
dialogi: Jan Moes
dźwięk: Alina Hojnacka
montaż: Gabriela Turant
kierownik produkcji: Ala Siejko
_________________________________________________________________________________
2. Pinokio (Pinocchio) USA Warszawa
Vision 10 aktów
reżyseria: Maria Piotrowska
dialogi: Stefan Mroczek, Grażyna Dyksińska
dźwięk: Alina Hojnacka
montaż: Gabriela Turant
kierownik produkcji: Mieczysława Kucharska
_________________________________________________________________________________
3. Brat naszego Boga (Our God's Brother) Polska/Włochy/Niemcy Warszawa
Chełmska scena
reżyseria: Maria Piotrowska
dialogi: Grażyna Dyksińska
dźwięk: Alina Hojnacka
montaż: Gabriela Turant
kierownik produkcji: Ala Siejko
_________________________________________________________________________________
4. Wirtualni wojownicy (Warriors of Virtue) USA Warszawa
Vision 10 aktów
reżyseria: Janusz Bukowski
dialogi: Jan Moes
dźwięk: Alina Hojnacka
montaż: Gabriela Turant
kierownik produkcji: Ala Siejko
_________________________________________________________________________________
5. Ostatni rozdział Francja Warszawa
Haritage 11 aktów
reżyseria: Izabela Falewicz
dialogi: Grażyna Dyksińska
dźwięk: Alina Hojnacka
montaż: Gabriela Turant
kierownik produkcji: Ala Siejko
________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
TELEWIZJA POLSKA
DUBBING
________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
1./12. Alladyn (odc. 47-58) (Aladdin) USA Warszawa
TV po 3 akty
reżyseria: Maria Piotrowska
dialogi: Jan Moes (odc. 47-48, 51, 54-58), Monika Zalewska (odc. 49-50, 52-53)
dźwięk: Marcin Ejsmund
montaż: Halina Ryszowiecka
kier. produkcji: Mieczysława Kucharska
_________________________________________________________________________________
FILMY NA KASETY VIDEO
_________________________________________________________________________________
1. Czarodziejskie bajki Dżasminy: Największy skarb, Złowrogi ogród (Aladdin) USA Warszawa
TV 3 akty
reżyseria: Maria Piotrowska
dialogi: Jan Moes
dźwięk: Marcin Ejsmund
montaż: Halina Ryszowiecka
kier. produkcji: Mieczysława Kucharska
_________________________________________________________________________________

I to już... KONIEC.

Wszystkie podziękowania należą od Zbigniewa Dolnego za udostępnienie tych wszystkich danych.
Załączniki
Lista lektorek SOF z lat 1982-1984.rar
(198.75 KiB) Pobrane 187 razy
Lista lektorek SOF z lat 1985-1987.rar
(223.39 KiB) Pobrane 170 razy
Lista lektorek SOF z lat 1988-1995.rar
(116.33 KiB) Pobrane 226 razy
Ostatnio edytowano 18 maja 2016, o 18:58 przez Kretes96, łącznie edytowano 3 razy
Kretes96
Pierwszy mikrofon
 
Posty: 125
Dołączył(a): 4 lut 2012, o 15:20

Re: ANEKS: Lista zleceń Studia Opracowań Filmów na lata 1990-1997.

Postprzez Dezerter » 16 lis 2014, o 19:55

Kretes96 napisał(a):4. Wędrówka do domu (Homeward Bound: The Incredible Journey) USA Warszawa
Disney 10 aktów
reżyseria: Maria Piotrowska
dialogi: Krystyna Subocz
dźwięk: Alina Hojnacka
montaż: Gabriela Turant-Wiśniewska
kier. produkcji: Andrzej Oleksiak

Czy mi się zdaje, czy ten film nie leciał całkiem niedawno na którymś z kanałów Disneya? Oczywiście z lektorem, a nie z dubbingiem. Wychodzi na to, że Disney też ma problem z zachowywaniem swoich dubbingów.

Kretes96 napisał(a):1. Chłopak na dworze króla Artura (A Kid in King Arthur's Court) USA Warszawa
Best Films
reżyseria: Ewa Kopaczewska
dialogi: Krystyna Subocz
dźwięk: Jerzy Januszewski
montaż: Halina Ryszowiecka
kierownik produkcji: Ala Siejko

To samo z tym filmem. Dubbing jest zaskoczeniem (czyżby pierwszy polski dubbing pod Daniela Craiga i Kate Winslet?) ale na VHS wydali go z szeptaczem. Niby nie ma się co dziwić, bo to było zmorą lat 90., ale jednak szkoda, że prawdopodobnie ten dubbing już nie istnieje. Dobrze, że od dłuższego czasu nie mamy z tym problemu, bo obecnie kinowe dubbingi są wydawane na DVD i Blu-ray.
Avatar użytkownika
Dezerter
Pan Jarosław
 
Posty: 3097
Dołączył(a): 14 gru 2011, o 22:59

Re: ANEKS: Lista zleceń Studia Opracowań Filmów na lata 1990-1997.

Postprzez Zbigniew Dolny » 16 lis 2014, o 21:01

Bardzo, bardzo dziękuję Kretesowi96 za przepisanie tych wszystkich danych z lat 1981-1997.
Sam nigdy nie dałbym rady tego przepisać. Bardzo dziękuję - jeszcze raz.
Obrazek
Zbigniew Dolny
Prawdziwy ekspert
 
Posty: 383
Dołączył(a): 15 gru 2011, o 01:28

Następna strona

Powrót do 1990-1999

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość