Robin Hood: Początek (Robin Hood); 2018

Forum poświęcone zdubbingowanym filmom fabularnym (długo- i krótkometrażowym) – zarówno kinowym przebojom, jak i mniej znanym produkcjom opracowywanym na potrzeby emisji telewizyjnej bądź dystrybucji na rynku kina domowego.
ThePinkFin
Robi gwary

Robin Hood: Początek (Robin Hood); 2018

Post autor: ThePinkFin » 29 cze 2018, o 21:48

Obrazek
Tytuł oryginalny: Robin Hood
Produkcja: Stany Zjednoczone
Rok: 2018
Reżyseria: Otto Bathurst
Scenariusz: Ben Chandler i David James Kelly
Gatunek: akcyjny, przygodowy

Obsada:
Taron Egerton: Robin Hood
Jamie Dornan: Will Szkarłatny
Ben Mendelsohn: Szeryf Nottingham
Paul Anderson: Guy z Gisborne
Jamie Foxx: Mały John
Eve Hewson: Lady Marion
i inni

Pierwsze pojawienie się wersji dubbingowanej: kino (29 listopada 2018)
Wersja polska: (brak danych)
Reżyseria dubbingu: (brak danych)
Dialogi polskie: (brak danych)

Obsada wersji polskiej:
brak danych
Zapraszam na mój blog: https://thepinkfin.blogspot.com/ i stronę: https://www.facebook.com/pg/Pingwin-Różowopłetwy-2107462016165767/about/

misiek73169
Pierwsza duża rola

Re: Robin Hood: Początek (Robin Hood); 2018

Post autor: misiek73169 » 29 cze 2018, o 22:12

No i kolejna niespodzianka w postaci dubbingu do filmu który nie jest familijnym , chociaż tak naprawdę z roku na rok to staje się normą . Mamy w obsadzie min Bena Mendelsohna którego po raz kolejny usłyszymy mówiącego w naszym języku. Nie wiem jak wypadł Szymon Kuśmider w "Player One" bo póki co filmu nie widziałem więc na razie wstrzymam się z rekomendacją tego głosu pod postać Szeryfa z Nottingham. Taka mała ciekawostka , nie pamiętam czy ktoś zwrócił uwagę ale Mendelsohn grał w filmie "Exodus-Bogowie i Królowie".
Jest także Jamie Fox i jeżeli chodzi o polski głos pod tego aktora to na pierwszy plan wysuwa się Tomasz Borkowski (musical "Annie") , jednak nie mam nic przeciwko żeby spróbować poszukać kogoś nowego.
Mamy także w obsadzie Jamiego Dornana czyli odtwórcę głównej roli w filmie "50 Twarzy Greya". Oryginalna obsada jest bardzo obiecująca , oby tak samo było z obsadą dubbingu.

Dezerter
Pan Jarosław

Post autor: Dezerter » 30 cze 2018, o 10:59

Nie spodziewałem się, że Monolith Films zaskoczy nas dubbingiem do takiego filmu, bo do tej pory, poza Bogami Egiptu, dubbingowali jedynie produkcje familijne. Do kina na pewno się wybiorę. Jeśli już kogoś zachowywać to na pewno Szymona Kuśmidra jako Bena Mendelsohna z dubbingu filmu Player One który całkiem dobrze dubbingował tego aktora. Co do Jamiego Foxxa, to nie pamiętam jak wypadł Tomasz Borkowski w dubbingu Annie, ale wiem na pewno kogo nie powinni zachowywać, ani nawet zapraszać na casting. Chodzi oczywiście o Wojciecha Paszkowskiego który dubbingował Foxxa w Niesamowitym Spider-Manie 2 gdzie wyszedł po prostu fatalnie, i to przez tę jedną źle dobraną rolę tytułową pociągnął cały dubbing bardzo mocno w dół.

Teraz pytanie jest tylko takie kto za ten dubbing będzie odpowiadał, Start, Master Film czy może Film Factory Studio, albo jeszcze jakieś inne studio dubbingowe?
Poszukuję filmów i seriali aktorskich do których polski dubbing powstał na zlecenie Canal+, TVP bądź Wizji Jeden. Poszukuję także taśm 16mm z filmami aktorskimi które otrzymały kinowy dubbing a który nie został nigdzie wydany. Dotyczy to produkcji wyświetlanych w kinach do lat 90.

Jeśli nagranie dubbingu jest na taśmie szpulowej to jestem w stanie przegrać go na DVD. Przegranie nośnika VHS lub taśmy 16mm nie stanowi problemu.

Sam staram się kolekcjonować polskie dubbingi do produkcji aktorskich i w swoich zbiorach mam wiele unikatów które nie są nigdzie dostępne. Z chęcią się wymienię za nagrania których nie mam a które mnie interesują. Proszę o kontakt na mojego maila:

dezerter_poczta@op.pl

ThePinkFin
Robi gwary

Post autor: ThePinkFin » 30 cze 2018, o 11:38

Pontek to obdarzył głosem Michaela J. Foxa znanego z "Powrotów do przyszłości". Jamie Foxx w "Annie" mówił głosem Borkowskiego. Przecież napisałem na SB, że on i Kuśmider mają ode mnie zielone światło.
W dalszym ciągu ogółem największe szanse na opracowanie dubbingu od Monolithu ma Start, jednakże ten dystrybutor ostatnio przeprosił się z Masterem, więc "patrzę" w tamtą stronę, ale szanse na Film Factory są raczej marne.
Zapraszam na mój blog: https://thepinkfin.blogspot.com/ i stronę: https://www.facebook.com/pg/Pingwin-Różowopłetwy-2107462016165767/about/

ポッテロ
Pan Sowa

Post autor: ポッテロ » 30 cze 2018, o 12:17

Biorąc pod uwagę, że Annie była opracowywana w Starcie, a Robin Hooda dystrybuuje Monolith, to ten film też prawdopodobnie trafi do Startu, więc zachowanie Borkowskiego pod Foksa jest co najmniej prawdopodobne. Z drugiej strony, możliwe jest zachowanie Wojciecha Paszkowskiego, który dubbingował tego aktora kilka miesięcy wcześniej u tej samej reżyser. Ale przy całym szacunku do Paszkowskiego, w ogóle nie sprawdził się jako Foxx, więc dużo lepszy by był Borkowski, który źle nie wypadł.
Hey hey let’s go 喧嘩する
大切な物をprotect my balls
僕が悪いso let’s fighting
Let’s fighting love
Let’s fighting love

marek
ser pleśniowy

Post autor: marek » 30 cze 2018, o 13:24

Start nie jest taki pewny. Wchodzącego w sierpniu do kin monolithowego "Patryka" opracowuje Master Film, wrześniowy "Zegar czarnoksiężnika" tez ma szanse być z tego studia, to i listopadowego "Robina Chudła" mogą tam zlecić. Być może przy okazji zdubbingowanego zwiastuna (o ile będzie) coś się wyjaśni.
Obrazek

Ferzie
Stremowany amator

Post autor: Ferzie » 3 lip 2018, o 20:04

JA bym pod Johna stawiał na Borkowkiego, ale głosy głosami ale dawać czarnego pod MAŁEGO Johna toż to jakiś absurd, teraz inny atrybut będzie miał DUŻY, zamiast wzorstu?...

misiek73169
Pierwsza duża rola

Post autor: misiek73169 » 21 wrz 2018, o 12:13

Pojawił się zdubbingowany zwiastun filmu https://www.youtube.com/watch?v=Xrp_j0kqXpc

misiek73169
Pierwsza duża rola

Post autor: misiek73169 » 30 paź 2018, o 23:42

Interesująca obsada . Najbardziej ciekawi mnie jak z nowymi głosami będą brzmieć Jamie Fox i Ben Mendelsohn. No i Jamie Dornan który po raz pierwszy przemówi w naszym języku.

misiek73169
Pierwsza duża rola

Post autor: misiek73169 » 17 mar 2019, o 18:06

Udało mi się dzisiaj obejrzeć ten film oraz zapoznać się z jego polską wersją i przyznam że nie mam większych zastrzeżeń. Wszyscy aktorzy fajnie wczuli się w role , jeżeli miał bym odrobinę pomarudzić to był jeden mały zgrzyt. Błażej Wójcik dubbingujący Jaimie Foxa przez niemal cały film dostosował się głosem do postaci ale raz w jednej scenie przez moment wydawało mi się że mówił swoim naturalnym głosem i wtedy wyszło tak średnio. Ale jak wspomniałem był to tylko moment i nie rzutuje na jakość dubbingu. Trzeba jeszcze wspomnieć o kolejnym głosie pod Bena Mendelsohna , ostatnio przy filmie "Kapitan Marvel" była mała dyskusja czy Miłogost Reczek to był trafny wybór czy może trzeba było zachować Szymona Kuśmidra ale dla mnie najlepszym jak do tej pory głosem pod tego aktora był właśnie Marek Kalita i jestem zdania że w filmie o superbohaterce ten aktor wypadł by najlepiej przy całym szacunku dla Panów Reczka i Kuśmidra.

ODPOWIEDZ