Mroczne umysły (The Darkest Mind); 2018

Forum poświęcone zdubbingowanym filmom fabularnym (długo- i krótkometrażowym) – zarówno kinowym przebojom, jak i mniej znanym produkcjom opracowywanym na potrzeby emisji telewizyjnej bądź dystrybucji na rynku kina domowego.
BuryZenekPL
Stremowany amator
Kontakt:

Mroczne umysły (The Darkest Mind); 2018

Post autor: BuryZenekPL » 3 kwie 2018, o 17:01

Obrazek

Tytuł oryginalny: Mroczne umysły
Tytuł polski: The Darkest Minds
Produkcja: USA
Rok: 2018
Gatunek: Thriller, Sci-Fi
Reżyseria: Jennifer Yuh Nelson
Scenariusz: Chad Hodge, Alexandra Bracken

Opis fabuły: Gdy młodzi ludzie w tajemniczy sposób nabywają niezwykle silnych mocy, rząd uznaje ich za zagrożenie i skazuje na pobyt w zamknięciu. Szesnastoletnia Ruby, której moce nie mają sobie równych, ucieka z obozu i dołącza do grupy zbiegłych nastolatków, szukających bezpiecznej przystani. Wkrótce członkowie grupy uświadamiają sobie, że w świecie, w którym dorośli u władzy dopuścili się zdrady wobec nich, ucieczka nie wystarczy. Postanawiają utworzyć ruch oporu i wykorzystać dane im moce, by wziąć przyszłość w swoje ręce. (FILMWEB)

Obsada wersji oryginalnej:
Ruby: Amandla Stenberg
Liam: Harris Dickinson
Suzume: Miya Cech
Chubs: Skylan Brooks
Cate: Mandy Moore
Clancy Gray: Patrick Gibson
Pani Jane: Gwendoline Christie

Pierwsze pojawienie się wersji dubbingowanej: kino (24 sierpnia 2018)
Opracowanie wersji polskiej: Studio Sonica
Reżyseria dubbingu: Paweł Ciołkosz
Dialogi: Michał Wojnarowski
Dźwięk i montaż: Gergely Illés, Maciej Sapiński

Obsada wersji polskiej:
Izabela Perez – Ruby Daly
Kinga Ilgner – Cate
Piotr Pilitowski – Prezydent Gray
Ryszard Starosta – Liam
Paweł Krucz – Clancy Gray
Maciej Falana – Charles / Pulpet
Maria Seweryn – Lady Jane
Artur Dziurman – Kapitan
Kamil Kula – Rob
Wojciech Paszkowski – Doktor Viceroy
Katarzyna Galica – Molly Daly
Przemysław Glapiński – Paul Daly
Otar Saralidze – Mike
Jakub Świderski – Hayes

W pozostałych rolach:
Justyna Ducka
Karolina Kalina-Bulcewicz
Agnieszka Kudelska
Julia Łukowiak
Paweł Ciołkosz
Robert Jarociński
Kamil Pruban

i inni

ZWIASTUN
Ostatnio zmieniony 6 sie 2018, o 19:30 przez BuryZenekPL, łącznie zmieniany 1 raz.
|Prosimy nie wyłączać radia w nocy.|

Dezerter
Pan Jarosław

Re: Mroczne umysły (The Darkest Mind); 2018

Post autor: Dezerter » 3 kwie 2018, o 17:27

Nie dalej jak tydzień temu pytałem Imperial CinePix o plany na ten rok, i odpisali, że nie mają na razie żadnych planów. Ciekawe czym jeszcze nas zaskoczą.

Gdyby nie dubbing to Mrocznych umysłów nie zobaczyłbym w kinie. Thrillery to jeden z moich ulubionych gatunków filmowych (za komediami nie przepadam), dlatego cieszy mnie, że kolejny film z tego gatunku będzie dystrybuowany z dubbingiem. Zwiastun brzmi zachęcająco.
Poszukuję filmów i seriali aktorskich do których polski dubbing powstał na zlecenie Canal+, TVP bądź Wizji Jeden. Poszukuję także taśm 16mm z filmami aktorskimi które otrzymały kinowy dubbing a który nie został nigdzie wydany. Dotyczy to produkcji wyświetlanych w kinach do lat 90.

Jeśli nagranie dubbingu jest na taśmie szpulowej to jestem w stanie przegrać go na DVD. Przegranie nośnika VHS lub taśmy 16mm nie stanowi problemu.

Sam staram się kolekcjonować polskie dubbingi do produkcji aktorskich i w swoich zbiorach mam wiele unikatów które nie są nigdzie dostępne. Z chęcią się wymienię za nagrania których nie mam a które mnie interesują. Proszę o kontakt na mojego maila:

dezerter_poczta@op.pl

matijas94

Post autor: matijas94 » 3 kwie 2018, o 17:49

żeby tylko nie było, że nikt na ten film nie czeka ,więc go nie będzie w kinie :|

misiek73169
Pierwsza duża rola

Post autor: misiek73169 » 3 kwie 2018, o 18:34

Widzę że w obsadzie jest Gwendoline Christie którą widzieliśmy (chociaż to chyba nie do końca właściwe słowo) w dwóch ostatnich filmach z serii "Gwiezdne Wojny" gdzie grała Kapitan Phasme i była cała schowana pod grubą warstwą zbroi . W tamtych filmach mówiła głosem Katarzyny Dąbrowskiej , jak będzie tutaj ? Sam film wydaje się podróbką X-Menów. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Dezerter
Pan Jarosław

Post autor: Dezerter » 3 kwie 2018, o 20:27

Nikt chyba na to nie zwrócił wcześniej uwagi, ale trzeba o tym wspomnieć. To pierwszy zwiastun Mrocznych umysłów jaki w ogóle powstał. Do tej pory Imperial miał taką zasadę, że dubbingował dopiero drugi zwiastun. Widać zmianę na lepsze, bo promocję dubbingu zaczynają bardzo szybko, czyli z chwilą publikacji pierwszego zwiastuna. Ciekawe czy to już będzie stała polityka. Miejmy nadzieję, że tak, bo o dubbingu będzie wiadomo znacznie szybciej niż dotychczas.
Poszukuję filmów i seriali aktorskich do których polski dubbing powstał na zlecenie Canal+, TVP bądź Wizji Jeden. Poszukuję także taśm 16mm z filmami aktorskimi które otrzymały kinowy dubbing a który nie został nigdzie wydany. Dotyczy to produkcji wyświetlanych w kinach do lat 90.

Jeśli nagranie dubbingu jest na taśmie szpulowej to jestem w stanie przegrać go na DVD. Przegranie nośnika VHS lub taśmy 16mm nie stanowi problemu.

Sam staram się kolekcjonować polskie dubbingi do produkcji aktorskich i w swoich zbiorach mam wiele unikatów które nie są nigdzie dostępne. Z chęcią się wymienię za nagrania których nie mam a które mnie interesują. Proszę o kontakt na mojego maila:

dezerter_poczta@op.pl

ThePinkFin
Robi gwary

Post autor: ThePinkFin » 3 kwie 2018, o 20:47

misiek73169 pisze:Widzę że w obsadzie jest Gwendoline Christie którą widzieliśmy (chociaż to chyba nie do końca właściwe słowo) w dwóch ostatnich filmach z serii "Gwiezdne Wojny" gdzie grała Kapitan Phasme i była cała schowana pod grubą warstwą zbroi . W tamtych filmach mówiła głosem Katarzyny Dąbrowskiej , jak będzie tutaj ?
Dąbrowska pewnie nie zostanie zachowana. Wątpię, by sam Modestowicz nie chciał kogoś innego. Jeśli będzie zachów, to oczywiście będzie to Anna Ułas, ponieważ Zduń wziął ją pod Christie do "Czarodzieje kontra Obcy", choć i w tym przypadku ciężko użyć słowa "widzieliśmy".
Zapraszam na mój blog: https://thepinkfin.blogspot.com/ i stronę: https://www.facebook.com/pg/Pingwin-Różowopłetwy-2107462016165767/about/

misiek73169
Pierwsza duża rola

Post autor: misiek73169 » 3 kwie 2018, o 21:00

Jestem ciekaw tego filmu ,rozumiem że jest to kategoria PG13 , dopytuje się bo ciekawi mnie do jakiej widowni skierowany jest ten film. Czy to jest mieszanka "X-Men" z "Więżniem Labiryntu" czy może coś jednak mniej spektakularnego . Rozumiem że nikt z użytkowników forum nie czytał książki na której podstawie powstał ten film ?

AtoMan
Dubbingpedia.pl
Kontakt:

Post autor: AtoMan » 3 kwie 2018, o 21:40

Wypadnięcie obu X-Filmów z tego roku na przyszły to szansa na wypromowanie tego filmu, i zapewne niewykorzystany budżet na dubbing też nie jest bez znaczenia ;) Zarówno Fox jak i Imperial mogą na to cisnąć.
ThePinkFin pisze:Jeśli będzie zachów, to oczywiście będzie to Anna Ułas, ponieważ Zduń wziął ją pod Christie do "Czarodzieje kontra Obcy", choć i w tym przypadku ciężko użyć słowa "widzieliśmy".
Nie tak ciężko, w kilku odcinkach jej postać przybrała ludzką formę ;)
Obrazek :mowi: https://youtu.be/8_E_5D3hekc lub https://youtu.be/4c-0ZbEHhGg

ThePinkFin
Robi gwary

Post autor: ThePinkFin » 3 kwie 2018, o 22:17

Widzisz... Ja nawet nie obejrzałem 1. odcinka do końca. RTD to niezłe nazwisko, ale ten serial w połączeniu z kiepskim dubbingiem (i to jest też argument wstępny za szukaniem kogoś innego) od raczkującego Zdunia nie zachęcił mnie do siebie.
Zapraszam na mój blog: https://thepinkfin.blogspot.com/ i stronę: https://www.facebook.com/pg/Pingwin-Różowopłetwy-2107462016165767/about/

AtoMan
Dubbingpedia.pl
Kontakt:

Post autor: AtoMan » 3 kwie 2018, o 22:44

E, nie był kiepski, a specyficzny. Nadal nie obejrzałem ostatniego sezonu, swoją drogą.

No i nawet pod charakteryzacją widzimy więcej twarzy aktorki niż w przypadku Phasmy, sumując nawet oba filmy :brzo:
Obrazek :mowi: https://youtu.be/8_E_5D3hekc lub https://youtu.be/4c-0ZbEHhGg

ODPOWIEDZ